Nie żyje wybitny Polak. Niestety, cały kraj obiegła niezwykle smutna wiadomość. Mężczyzna, który odznaczył się wieloma zasługami, i na dobre zapadł w pamięci zarówno starszych, jak i młodszych Polaków, odszedł w wieku 69 lat. Kondolencje płyną z całego kraju.

Wybitny Polak odszedł w poniedziałek, 28 września. Od tego czasu tragiczna wieść obiega kolejne części kraju, z których codziennie napływają kondolencje. Nie żyje Aleksander, mężczyzna, który dla setek tysięcy Polaków zrobił niezwykłą rzecz.

Cała Polska płacze. Nie żyje Aleksander

Niestety, 28 września w wieku 69-lat odszedł od nas wybitny, wielki Polak. Od poniedziałku kondolencje nacierają z całej Polski, choć tragiczna wiadomość przez publiczne media została przekazana dopiero dziś. 

Wspaniały człowiek  – czytamy wspomnienia jednego z internautów pod zamieszczonym, pożegnalnym wpisem, który pojawił się w mediach społecznościowych.

–  Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w wieku 69 lat zmarł śp. profesor dr hab. Aleksander TYKA – Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w latach 2016-2020 – przekazała rankiem, 28 września Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  1. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną informację. Gwiazdor pogrążony w żałobie, odeszła najbliższa mu osoba
  2. Robert Mazurek postanowił przerwać wywiad. Powód jest skandaliczny, nie powinno się wydarzyć
  3. Była żona Daniela Martyniuka nie wytrzymała. Wydała oficjalne oświadczenie, wszystkich zamurowało

Nie żyje Aleksander Tyka

Aleksander Tyka był wybitnym człowiekiem i niezwykłym dydaktykiem. Zainicjował i współtworzył kierunek  Wychowanie Fizyczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Był Kierownikiem Zakładu Wychowania Fizycznego, Senatorem Uczelni. W latach 2016-2020 pełnił rolę rektora AWF w Krakowie, a w swoim dorobku miał ponad 100 prac i doniesień naukowych.

Był członkiem Polskiego Towarzy­stwa Naukowego Kultury Fizycznej, członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, New York Academy of Sciences, American College of Sports Medicine, a także współpracował z Adamem Małyszem czy Justyną Kowalczyk

Cała Polska żegna wyjątkowego mężczyznę i składa najszczersze wyrazy współczucia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje Aleksander Tyka. Polskę obiegły tragiczne informacje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dorota Gardias w szpitalu. Przygnębiające, nieoficjalne informacje
  2. Wystarczy kilka dni urlopu, by cieszyć się długimi weekendami. Podpowiadamy, kiedy wziąć wolne
  3. Pamiętacie Ewę Szabatin z „Tańca z gwiazdami”? Teraz ma 41 lat i już nie wygląda jak na zdjęciu, ciężko ją poznać
  4. TVN zareaguje? Dorota Wellman pękła, powiedziała rzecz, o której nikt nie miał pojęcia. Jej bezradność sięgnęła zenitu
  5. Dziennikarka TVP jest w ciąży, pokazała zdjęcie z zaokrąglonym brzuszkiem. Internauci są zachwyceni
  6. Polacy masowo popełniają 1 błąd przy gotowaniu ziemniaków. Tracą mnóstwo witamin i gorzej smakują

źródło: se.pl, sadeczanin.info

Poprzedni artykułDziś obchodzimy 26. rocznicę śmierci wspaniałej aktorki. Kochała ją cała Polska, pamiętacie Marię Malicką?
Następny artykuł7 słodkich produktów, których spożywanie pomoże Ci schudnąć
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.