Nie żyje wybitna polska aktorka i piosenkarka, którą latami mogliśmy podziwiać na estradzie, w ariach operowych oraz musicalach. O śmierci uwielbianej artystki poinformowała za pomocą mediach społecznościowych rodzina zmarłej. Polacy pogrążyli się w wielkim smutku, po śmierci tak niezwykłej osoby. Jedną z jej piosenek śpiewał każdy z nas.

30 października Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Niestety, w piątek rano na zawsze odeszła legenda polskiej sceny artystycznej. Nie żyje wspaniała aktorka i piosenkarka. Gwiazda zmarła w wieku 62 lat.

Nie żyje polska aktorka i piosenkarka

Nie żyje Agnieszka Fatyga. O śmierci polskiej aktorki i piosenkarki za pomocą mediów społecznościowych poinformowała jej rodzina. Kondolencje płyną z całej Polski.

Dzisiaj rano odeszła moja Mama, Agnieszka Fatyga. Wybaczcie, dziś nie jestem w stanie nic więcej napisać, dlatego pozwolę sobie zostawić tu pieśń, którą moja Mama skomponowała dla swojej Mamy i schować się za jej własnymi słowami – przekazała na swoim profilu na Facebooku córka Agnieszki Fatygi aktorka Michalina Olszańska, przytaczając słowa wszystkim znanej piosenki, pod tytułem Kołysanka dla matki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak przekazał mąż artystki, Wojciech Olszański, za pomocą swojego kanału na YouTube, Agnieszka Fatyga zmarła nagle, 30 października o godzinie 7 rano. Byli małżeństwem przez 37 lat. Aktor pożegnał swoją ukochaną w pięknych słowach.

– Wszystko, co najgorsze dopiero przede mną, ale zasłużyła na to, by ją wspomnieć, bo była niezłomnym człowiekiem. Nigdy się nikomu nie sprzedała, nikomu nie obiecywała, poniosła za to wiele razów, nagonek – powiedział Wojciech Olszański. 

– Była w życiu najlepszym, co mi się przytrafiło. Miała do mnie wielką cierpliwość. Kochała ludzi, aczkolwiek ci, co ją znali wiedzą, że była wielką samotnicą, ale bardzo empatyczną i dobrą. Może dlatego była wielką samotnicą, bo była dawcą, oddawała ludziom swoją energią – dodał, wspominając zmarłą żonę.

  1. Gigantyczne manifestacje ruszyły, ulice są sparaliżowane. Wszędzie policja i wojsko, słychać tylko krzyki
  2. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: „Dziękuję, że byłeś przy mnie”
  3. RMF właśnie przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyją. Śmierć nadeszła nieoczekiwanie

Kim była Agnieszka Fatyga?

Agnieszka Fatyga była aktorką teatralną i telewizyjną, piosenkarką, śpiewaczką, a także pianistką. Artystka wystąpiła w takich produkcjach jak Alternatywy 4, Spowiedź dziecięca wieku czy Przychodnia każdego przechodnia, a także użyczyła głosu w bajce Oliver i spółka.

Jej nieprzeciętny talent widzowie mogli podziwiać w warszawskim Teatrze Narodowym, Ateneum czy Operetce Warszawskiej. Za swoją twórczość Agnieszka Fatyga była wielokrotnie nagradzana. 

Prywatnie artystka była żoną i matką. Agnieszka Fatyga urodziła się 21 lipca 1958 roku w Bytomiu. Dzięki swoim wykonaniom przebojów musicalowych, pieśni rosyjskich oraz arii operowych, stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek. Zmarła w wieku 62 lat, 30 października 2020 roku. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

Dzisiaj rano odeszła moja Mama, Agnieszka Fatyga. Wybaczcie, dziś nie jestem w stanie nic więcej napisać, dlatego…

Opublikowany przez Michalinę Olszańską Piątek, 30 października 2020

Nie żyje uwielbiana polska aktorka i piosenkarka Agnieszka Fatyga. O śmierci artystki poinformowała między innymi jej córka, Michalina Olszańska. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  2. Czarny scenariusz się spełnił, WizzAir potwierdził. Cios dla tysięcy Polaków
  3. Maciek: „Jeśli nie jesteś gotowa zostać w domu i nie pracować, nie jesteś prawdziwą kobietą. Ktoś musi gotować i sprzątać”
  4. Ważne: Minister Zdrowia przekazał kilka minut temu. Właśnie ogłosił co z obostrzeniami
  5. Sprzed chwili: Trwa konferencja Premiera, zapadła ostateczna decyzja ws. 1 listopada, już wszystko jasne
  6. Niewiarygodne. Podpis bohatera „W tyle wizji” na TVP Info zaskoczył widzów, brzmi groźnie?
  7. Niezwykle, nieznane zastosowanie ogórków. Niebywałe, jaki domowy problem rozwiązują

źródło: kultura.onet.pl, Facebook

 

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.