Lelum.pl

fot. nastyasensei z Pexels, Canva.com

Nie żyje Adam Gąsior, redaktor naczelny turystycznego portalu. Zasłużony dziennikarz miał 60 lat

5 Lutego 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Media właśnie obiegła smutna informacja. W wieku 60 lat odszedł Adam Gąsior, wybitny dziennikarz, założyciel i redaktor naczelny magazynu "Wasza Turystyka". Dziennikarze, którzy przez lata współpracowali z twórcą pogrążyli się w żałobie. Środowisko mocno odczuje tę stratę. 

Przez ponad 20 lat tworzył i redagował treści o tematyce gospodarczej, także z pogranicza polityki prawa. Tworzył treści dla niezliczonych portali i pism i zyskał uznanie w środowisku zanim jeszcze założył jeden z najpopularniejszych portali turystycznych.

Nie żyje wybitny dziennikarz. Adam Gąsior odszedł w wieku 60 lat

Informacja o śmierci zasłużonego dziennikarza pojawiła się w niedzielę 5 lutego na stronie portalu waszaturystyka.pl. Poruszające pożegnanie dla swojego redaktora naczelnego wystosowała Weronika Szabelewska.

– Adam zawsze stawiał czoła wszelkim przeciwnościom, a jego poczucie humoru i dowcip towarzyszyły nam na wszystkich wydarzeniach związanych z branżą turystyczną. Był wizjonerem i osobą, która inspirowała innych do działania wcielając w życie swoje idee i pomysły – czytamy w artykule poświęconym jego twórczości.

Adam Gąsior miał imponujące doświadczenie i liczne zasługi dla swojej branży, które niejednokrotnie nagradzano. Otrzymał m.in. „Zlata Penkala” (Złote Pióro) Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej za najlepsze teksty o Chorwacji w 2017 roku. Aż dziewięciokrotnie przyznano mu nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych „Globtroter”.

Margaret

Margaret wzięła ślub, ale męża nie ma. Podjęła zdumiewającą decyzję

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Adam Gąsior. Polski dziennikarz podążał "śladami Napoleona"

– Był dla wielu z nas oddanym przyjacielem, ogromnym wsparciem i opoką w wielu życiowych sytuacjach. Przez większość życia starał się łączyć swoje pasje i zarażać nimi innych. Jedną z nich niewątpliwie było nieustanne poszukiwanie i przemierzanie świata śladami Napoleona – pisze Szabelewska.

Ostatnie słowa dotyczą nietuzinkowego bloga turystycznego, który stworzył i prowadził dziennikarz. "Szukając Napoleona" ukazywało miejsca w Polsce i za granicą, ściśle związane z historycznym przywódcą. Większość fotografii i wszystkie treści na stronie tworzył sam. Dla amatorów historii i aktywnego zwiedzania była to istna kopalnia inspiracji.

Obecnie na stronie Waszaturystyka.pl wszystkie media i artykuły przybrały biało-czerwone barwy a w rogu pojawiła się symboliczna, czarna wstążka. Niestety nie znamy przyczyny śmierci cenionego redaktora. Pozostaje nam już tylko dołączyć do kondolencji i wypatrywać informacji o pogrzebie, które pojawią się na stronie później, zgodnie z wolą rodziny.

Radosław Liszewski

Radosław Liszewski szczerze o żonie Dorocie. Opowiedział, jak wygląda ich życie

CZYTAJ DALEJ
Kasia Cichopek

Wyrzucą Kasię Cichopek i Macieja Kurzajewskiego z TVP? Zachowali się nie po myśli władz telewizji publicznej

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Podróże

Dramat nad morzem, czegoś podobnego dawno nie było. Mieszkańcy biją na alarm. „W ogóle sobie nie radzę”
Czytaj więcej >

Podróże

Jarosław Kaczyński na urlopie, już wiadomo, gdzie go spędza
Czytaj więcej >

Podróże

Prawdziwy dramat 91-latka z Poznania. Niewiarygodne, co zrobił mu jeden kierowca, historia poraża
Czytaj więcej >

Podróże

Zamykają metro. Ogromne utrudnienia już za kilka dni, powód jest jeden
Czytaj więcej >

Podróże

Ceny gofrów nad morzem orbitują
Czytaj więcej >

Podróże

Afryka rozpada się kawałek po kawałku. W jej miejscu ma powstać kolejny ocean
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]