Lelum.pl

fot. kadr z filmu „Złość”, reż. Olivier Abbou, Aurélien Molas

Nie żyje Adama Niane. Aktor zagrał w uwielbiany serialu, miał tylko 56 lat

31 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Media obiegła tragiczna informacja, miliony fanów przyjęły ją z głębokim żalem. Aktor, który rozkochał w sobie widzów na całym świecie zmarł w wieku zaledwie 56 lat. Adama Niane wystąpił w dwóch sezonach serialu „Lupin”. Przyjaciele z planu pożegnali francuskiego artystę. 

Media obiegła tragiczna informacja, miliony fanów przyjęły ją z głębokim żalem. Aktor, który rozkochał w sobie widzów na całym świecie zmarł w wieku zaledwie 56 lat. Adama Niane wystąpił w dwóch sezonach serialu „Lupin”. Przyjaciele z planu pożegnali francuskiego artystę. 

Zachwycająca obsada z ikonicznym Omarem Sy z „Nietykalnych” na czele, a także niepowtarzalny klimat i ścieżka dźwiękowa w serialu „Lupin” (tw. George Kay, Netflix) przyciągnęły przed ekrany miliony widzów. Tym większy szok przeżyliśmy, gdy media obiegła informacja o śmierci jednego z aktorów.

Adama Niane odszedł w wieku 56 lat. Poruszające słowa reżysera

Jeszcze przed erą „Lupina” Adama Niane wystąpił w imponującej liście produkcji. Jego domem stało się kino niszowe, doskonale czuł się w klimatach kryminalnych, thrillerach, ale także w komediodramatach. Jedną z produkcji, która zyskała pogłos był francusko-belgijski dreszczowiec „Złość”.

To właśnie Olivier Abbou, reżyser filmu jako pierwszy przekazał w mediach informację o śmierci parokrotnego współpracownika i przyjaciela.

– Z ogromnym smutkiem dowiedziałem się o odejściu Adamy Niane, z którym miałem przyjemność pracować przy dwóch sezonach „Iskandera” i filmie „Złość”. Nie rozstawaliśmy się przez cztery lata, dzieląc intensywny czas, artystyczne i przyziemne przygody w różnych odległych zakątkach świata. Był bardzo zaangażowany, oświecony, charyzmatyczny, utalentowany. Był nie tylko moim wspólnikiem, ale też przyjacielem i bohaterem – napisał na swoich mediach społecznościowych.

Utalentowany aktor był w kwiecie wieku, fanom trudno będzie pogodzić się z jego odejściem. Nie podano niestety przyczyny jego śmierci.

Fani żegnają serialowego Leonarda. Adama Niane pozostawił po sobie pustkę

Urodził się 23 sierpnia 1966 w Paryżu. Studiował w Instytucie Wiedzy o Teatrze na Sorbonie a na ekranie zadebiutował w 1993 roku w filmie „Gabriel”. Na kolejny angaż musiał zaczekać kilka lat, jednak po produkcjach „Gwałt” i „Frank Riva” jego kariera zaczęła szybować w górę.

Jednak to właśnie w 2021 roku sława Adamy Niane dalece przekroczyła swoje dotychczasowe granice. Angaż do produkcji przyniósł aktorowi rozpoznawalność niemal na całym świecie. „Lupin” bił rekordy oglądalności i swoją popularnością zdetronizował „Gambit królowej”, w ciągu zaledwie 28 dni od premiery dostając się do top 10 m.in. w USA, a także w Polsce.

Serialowy Leonard był jednym z antagonistów, a i tak wzbudzał w fanach pokłady sympatii. Płatny zabójca i porywacz na usługach Pellegriniego, zamiast odstraszać, hipnotyzował, a przede wszystkim nadawał historii tego niepowtarzalnego, mrocznego klimatu.

Omar Sy, uwielbiany aktor wcielający się w tytułowego bohatera także udostępnił krótki, lecz przesiąknięty smutkiem wpis, żegnając artystę, z którym w ostatnich latach często spotykał się na planie.

Przesyłam wyrazy głębokiego współczucia Bliskim Adama Niane, wspaniałego aktora, u którego boku miałem okazję i przyjemność grać. Człowiek o niespotykanej życzliwości… Niech jego dusza spoczywa w pokoju – napisał.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa
Źródło: Onet, Noizze

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Druzgocące wyznanie Katarzyny Figury. Prawie nikt nie wiedział, do czego doszło w jej życiu
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Dagmara Kaźmierska powiedziała, co uważa o Janie Pawle II. Nie przebierała w słowach
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nie żyje Warszosław Kmita. Aktor odszedł w wieku 79 lat w wyniku choroby
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Małgorzata Rozenek wykonała poruszający gest. Wszystko, gdy mówili o żonie Kubackiego
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Sąsiedzi Dawida Kubackiego pogrążeni w smutku. Zdradzili, co czują
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Viki Gabor w tlenionych blond włosach. 15-latka kompletnie zmieniła wizerunek, nawet Edyta Golec zareagowała
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]