Media obiegła tragiczna wiadomość. W wieku 75 lat zmarł John Aylward, gwiazdor serialu „Ostry dyżur”, który mogliśmy oglądać także na polskiej antenie. Fani pogrążyli się w smutku.

John Aylward pojawiał się nie tylko na małym ekranie, ale także w wielu znanych i nagradzanych filmach. Jednak polscy widzowie zapamiętali go, jako Dr Donalda Anspaugha z serialu „Ostry dyżur”, gdzie wystąpił u boku takich sław, jak Anthony Edwards, czy George Clooney. 

Nie żyje gwiazda serialu „Ostry dyżur”. John Aylward miał 75 lat

John Aylwad był prawdziwym weteranem, jeśli chodzi o amerykańskie produkcje. Urodził się 7 listopada 1946 w Seattle, w stanie Waszyngton, zaś na ekranach zadebiutował w wieku 30 lat, jako Grady z „The Secret Life of John Chapman”. Zagrał w kilku produkcjach, zanim stał się Dr Anspaughem w „Ostrym dyżurze”, zaś później wystąpił w takich nagradzanych tytułach, jak „Armageddon”, „Ścigany”, czy „Woda dla słoni”. 

Jak poinformował „Deadline”, artysta zmarł w poniedziałek 16 maja. Nagła śmierć była wielkim zaskoczeniem, nawet dla najbliższego grona, co potwierdzają także słowa jego wieloletniego agenta, Mitchella K. Stubbsa:

Byłem zszokowany –  wyznał dla serwisu, zaś w rozmowie z „The Hollywood Reporter” stwierdził – John był wspaniałym aktorem i wspaniałym przyjacielem. Był dumny ze swojej pracy w filmie i telewizji, chociaż to teatr było miejscem, gdzie był najszczęśliwszy. 

Gwiazdor zmarł w swoim domu w Seattle, po długiej chorobie. Pozostawił żonę, Mary. Opłakują go także fani, wspominając najsłynniejsze role, a wśród nich zdecydowanie dominuje kreacja w „Ostrym dyżurze”, który w USA cieszył się ogromną popularnością i otrzymał liczne nagrody. 

– Bardzo smutna wiadomość. Był wspaniały jako dr Anspaugh. Niezapomniany też w „The West Wing” –  czytamy w komentarzach. 

– Zawsze będzie Dr Anspaughem. 

– Spoczywaj w pokoju, doktorze Anspaugh.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Nerd Informants (@nerdinformants)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez ER Fanpage Tribute (@erfanpagetribute)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Tomasz Kammel wziął się za siebie i przeszedł metamorfozę. Pokazał zdjęcie bez koszulki 
  2. Małgorzacie Opczowskiej puściły nerwy, gdy wyjrzała przez okno. Nikt nie spodziewał się takiej wściekłości 
  3. Niepokojące wieści o Marcinie Hakielu. Rezygnuje z wielkich pieniędzy?

Źródło: Fakt