Lelum.pl

fot. Zorro2212, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Nie żyje aktor znany z "Klanu" czy "Ojca Mateusza", właśnie dramatyczne wieści obiegają Polskę

6 Lutego 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Fani pogrążyli się w żalu, media obiegła zasmucająca wiadomość. W wieku 60 lat zmarł Wojciech Walasik, ikona polskiego filmu i telewizji. O śmierci aktora informuje Akademia Muzyczna oraz Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Wojciech Walasik odszedł w wieku 60 lat

Na swoim koncie miał dziesiątki ról — głównie teatralnych, choć widzowie mogli także podziwiać jego umiejętności na małym i dużym ekranie. Fani i współpracownicy żegnają Wojciecha Walasika. 

- Z przykrością zawiadamiamy, że w wieku zaledwie 60 lat odszedł nasz kolega, były aktor Nowego - przekazano na fanpage'u Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Doceniany aktor teatralny i telewizyjny zmarł 3 lutego 2023 roku. Przekazano już pierwsze informacje o pogrzebie. Ceremonia pożegnalna odbędzie się 8 lutego 2023 roku o godzinie 14.00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie.

Margaret

Margaret wzięła ślub, ale męża nie ma. Podjęła zdumiewającą decyzję

CZYTAJ DALEJ

Zagrał w najpopularniejszych polskich serialach. Nie żyje Wojciech Walasik

Wojciech Walasik urodził się 20 maja 1963 roku w Łodzi. W wieku 24 lat ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w rodzinnym mieście, by następnie związać się z największymi polskimi teatrami, m.in. Polskim w Poznaniu i Studyjnym'83. 

Był nie tylko docenianym aktorem, ale także pedagogiem sceny. Reżyserował opery, a w łódzkiej Akademii Muzycznej przez 10 lat prowadził zajęcia z podstaw aktorstwa.

Swoich sił próbował także w muzyce i dubbingu. To jego głosem w 1995 roku przemawiał i śpiewał piosenki bałwanek oraz koń w “Gwiazdce kota Filemona”. Podkładał także głos pod smoka w serialu animowanym “Kulfon, co z ciebie wyrośnie?!”

Jednak większość widzów zapamiętała go z ról na małym i dużym ekranie. Wojciech Walasik zagrał w takich produkcjach jak “Kroll”, “Złote runo”, “Rozmowy nocą”, czy “Pokłosie”. Epizod zaliczył również w kultowych “Psach” i “Kryminalnych”. Fani zapamiętali go także jako rzekomego “męża” Czesi z “Klanu” oraz Jarka z “Plebanii”. 

Ostatni raz na ekranie mogliśmy go zobaczyć w “Ojcu Mateuszu”. W 2013 oraz 2014 roku wcielał się w postacie Jana Bieniasa, ojca Antka i Pawła, a także Kordka. Niestety, w ostatnich latach życia zaniechał telewizyjnej kariery. 

Wojciech Walasik zmagał się z chorobą. Przed jego śmiercią powstała zbiórka

Wiadomo, że w ostatnich miesiącach życia Wojciech Walasik zmagał się z nieuleczalną chorobą. Rok temu przyjaciele zorganizowali nawet zbiórkę, aby wesprzeć go, także w problemach finansowych. 

Radosław Liszewski

Radosław Liszewski szczerze o żonie Dorocie. Opowiedział, jak wygląda ich życie

CZYTAJ DALEJ
Kasia Cichopek

Wyrzucą Kasię Cichopek i Macieja Kurzajewskiego z TVP? Zachowali się nie po myśli władz telewizji publicznej

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Klan

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Edyta Golec, jak bogini. Takiej jej jeszcze nie widzieliśmy, biała suknia, kwiaty we włosach. Fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Druzgocące wyznanie Katarzyny Figury. Prawie nikt nie wiedział, do czego doszło w jej życiu
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Dagmara Kaźmierska powiedziała, co uważa o Janie Pawle II. Nie przebierała w słowach
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nie żyje Warszosław Kmita. Aktor odszedł w wieku 79 lat w wyniku choroby
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Małgorzata Rozenek wykonała poruszający gest. Wszystko, gdy mówili o żonie Kubackiego
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Sąsiedzi Dawida Kubackiego pogrążeni w smutku. Zdradzili, co czują
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]