Do mediów trafiła bardzo przykra wiadomość. W wieku 91 lat zmarła wybitna amerykańska aktorka Claudia Barrett. Portal Deadline poinformował, że odeszła 30 kwietnia, jednak informacja trafiła do mediów dopiero kilka tygodni później. Artystka miała umrzeć z przyczyn naturalnych. 

Ostatnie chwile życia Claudia Barrett spędziła w swoim domu w Palm Desert, znajdującym się w Kalifornii. Zagrała w dziesiątkach znanych filmów i seriali amerykańskich. Nazywana była legendą westernów.

Claudia Barrett nie żyje

Claudia Barrett od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem, jednak przez długi czas nie mogła przemóc się do występów scenicznych. Powodem miała być jej nieśmiałość, co przełożyło się na konieczność pobierania nauk aktorskich. Ukończyła szkołę średnią, po czym wybrała się na studia na Pasadena Community Playhouse.

Tam kontynuowała swoją pasję aktorską, udzielając się w małym miejscowym teatrze. Na ogólnoświatową scenę po raz pierwszy wkroczyła w wieku 18 lat. Właśnie wtedy otrzymała angaż do produkcji Warner Bros pt. Biały żar, gdzie wystąpiła obok takich legend jak: Virginia Mayo, czy James Cagney.

Była to przepustka do dalszej kariery aktorki. Dzięki regularnym występom w teatrze i przed kamerami otrzymała propozycję współpracy z wytwórnią filmową Republica Pictures, co jeszcze bardziej popchnęło jej karierę zawodową do przodu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Jednak prawdziwy sukces zawodowy aktorki, który został zapamiętany na długie lata przyszedł w 1953 roku. Zagrała wówczas w kultowym filmie o przygodach King-Konga Robot Monster, co przyniosło jej ogromną sławę. Niestety po jakimś czasie produkcja została okrzyknięta najgorszym filmem świata. 

Kim była Claudia Barrett?

Chwilowy sukces przyczynił się do tego, że zaczęła otrzymywać angaże w coraz większej ilości filmów i seriali, jednak były to głównie westerny. Jak po wielu latach się okazało, był to prawdziwy strzał w dziesiątkę, gdyż została okrzyknięta prawdziwą legendą tego gatunku kina.

Mogliśmy ją podziwiać w takich produkcjach jak: Cowboy G-Men, The Abbott and Costello Show, The Lone Ranger, 77 Sunset Strip, The Jack Benny Program, The Cisco Kid, czy Buffalo Bill Jr., ale również wiele innych.

W 1964 roku niespodziewanie podjęła decyzję o wycofaniu się z aktorstwa, jednak nie zamierzała wycofywać się z show-biznesu. W 1953 roku wyszła za Alana Wellsa, jednak ich małżeństwo rozpadło się po czterech latach.

Ostatnie lata życia spędziła w swoim domu w Kalifornii, gdzie również zmarła. Niestety to nie jest pierwsza przykra informacja, którą dzisiaj podajemy.

Zobacz zdjęcie:

Claudia Barret nie żyje. Miała 91 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: radiozet.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl