Nie żyje człowiek, dzięki któremu widzowie kilku pokoleń mogli zachwycać się takimi nieśmiertelnymi hitami kina, jak „Park Jurajski”, „Poszukiwacze zaginionej Arki” czy „Blade Runner”. David J. Negron Sr. zmarł w wieku 85 lat.

Zmarł David J. Negron Sr., słynny ilustrator filmowy i storyboardzista najbardziej kultowych hollywoodzkich produkcji. To on stworzył wizualny świat ukochanych filmowych hitów.

Nie żyje twórca „Indiany Jonesa” i „Parku Jurajskiego”.

Portal Deadline opublikował oświadczenie rodziny artysty. David J. Negron Sr. zmarł we śnie. Bliscy mężczyzny wyznają:

– Był inspiracją dla społeczności filmowców i świata sztuk pięknych. Straciliśmy kochającego ojca, dziadka i piękną duszę.

Kariera Negrona zaczęła się w latach 60., a jego najbardziej znane tytuły, przy których pracował, to dwa kultowe filmy Stevena Spielberga: „Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki (1981) oraz „Park Jurajski” (1993). Jeden i drugi doczekał się licznych kontynuacji.

Inne arcydzieło światowego kina, które zawdzięcza swoją niezapomnianą scenografię temu artyście, to „Łowca androidów” (1982) Ridleya Scotta, w którym główną rolę zagrał Harrison Ford.

Negron tworzył szkice koncepcyjne i storyboardy do wielu kultowych tytułów z lat 80. i 90., pamiętanych z pewnością przez osoby urodzone w tym okresie: „Uwierz w ducha”, „Gremliny”, „Star Trek”, „Zdążyć przed północą”, „Powrót do przyszłości III”, „Ace Ventura: Psi detektyw”, „Powrót laleczki Chucky”.

Od 1997 roku Negron należał do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, która zajmuje się przyznawaniem Oscarów.

W żałobie pozostają bliscy aktora: córki Cynthia i Laura, synowie Davida Jr., Joel i Lawrence, osiemnaścioro wnucząt i dwadzieścioro jeden prawnucząt.

Źródło: Radio Zet, filmweb.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: