Smutna wiadomość obiegła media – 7 sierpnia w wieku 70 lat zmarł Dennis Thomas. Był znanym muzykiem z legendarnego zespołu Kool & The Gang. Informację o śmierci przekazali członkowie zespołu.

Nie żyje Dennis Thomas

Tragiczny news dla świata muzyki. W wieku 70 lat odszedł Dennis Thomas, legendarny saksofonista z zespołu Kool & The Gang. Band specjalizował się w funku, ich największe przeboje to „Celebration”, „Get down on it”, czy „Jungle Boogle”.

Przykrą wiadomość przekazali członkowie zespołu. Muzyk zmarł spokojnie, w trakcie snu w swoim domu w New Jersey. Nie są na razie bliżej znane szczegóły dotyczące przyczyny śmierci.

Thomas był saksofonistą, ale w zespole grał również na flecie i perkusji. Był także niezawodnym mistrzem ceremonii, prowadzącym podczas koncertów. Zespół debiutował w 1964 i od razu zyskał ogromną popularność. Dennis Thomas, zwany także Dee Tee był członkiem zespołu od samego początku, do ich ostatnich publikacji – miał swój udział w nadchodzącym 25 albumie „Perfect Union”. Jeszcze w zeszłym miesiącu koncertował z zespołem.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kim był Dennis Thomas?

Dennis Thomas urodził się 9 lutego 1951. Przez całe życie związany był z New Jersey, gdzie się wychował i mieszkał. Pozostawił po sobie pogrążone w żałobie żonę i córkę.

We wspomnieniu członkowie zespołu podkreślili, że Dennis Thomas znany był ze swojego charakterystycznego kapelusza. Jego ikoniczny styl był jednym z nieodłącznych elementów charakterystycznych zespołu. 

Wraz z Kool & The Gang osiągnął wiele sukcesów. W 1978 odebrali nagrodę Emmy za soundtrack do filmu „Gorączka sobotniej nocy”. Byli odpowiedzialni także za ścieżkę dźwiękową do takich filmów jak „Rocky” czy „Pulp Fiction”.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Wiśniewski kompletnie łysy. Internauci zbierają szczęki z podłogi na jego widok
  3. Córka poinformowała o nagłej śmierci. Artysta zmarł we śnie

 Źródło: Webniusy