Trafiła do nas tragiczna informacja. Nie żyje jeden z czołowych dziennikarzy TVP Wrocław, Andrzej Szpak. Mężczyzna zmarł w Poniedziałek Wielkanocny. Informację o jego śmierci podały redakcje państwówki, oraz posłanka Zofia Czernow.

Niestety, nie ujawniono, co było bezpośrednią przyczyną śmierci dziennikarza TVP. Pochodzący z Dolnego Śląska Andrzej Szpak był jednym z najbardziej doświadczonych dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Nie żyje dziennikarz TVP Andrzej Szpak

Andrzej Szpak miał na swoim koncie prace, jako dziennikarz, fotoreporter, a także asystent operatora obrazu filmowego, od czego zaczynał swoją zawodową karierę. Znaczną większość swojego życia spędził na Dolnym Śląsku.

Przez kilka lat pracował pod skrzydłami swojego mistrza, Jasia Peltza. W 1977 roku został operatorem filmu oświatowego i dokumentalnego, po czym z Wrocławia przeniósł się do Jeleniej Góry, gdzie na przez siedem lat pełnił funkcję korespondenta programów informacyjnych TVP. Swoje obowiązki zawodowe wykonywał także w Legnicy.

Dopiero w 1985 roku na stałe przeniósł się do Jeleniej Góry, gdzie rozpoczął pracę w tamtejszych Nowinkach Jeleniogórskich jako dziennikarz oraz fotoreporter. O jego śmierci poinformowała m.in. Zofia Czernow, mieszkająca w Jeleniej Górze posłanka.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

– Odszedł Andrzej Szpak znakomity jeleniogórski dokumentalista, dziennikarz i fotograf. Wspaniały, serdeczny i dobry Człowiek. Wielka strata dla naszego Miasta i Regionu i ogromny smutek i żal. Andrzeju spoczywaj w Pokoju! – napisała.

Kim był Andrzej Szpak?

Andrzej Szpak był dziennikarzem m.in. wrocławskiego oddziału Telewizji Polskiej, gdzie pracował przez długi czas. W swojej karierze zawodowej miał przyjemność współpracować z Krajową Agencją Wydawniczą oraz prasą ogólnopolską.

Jego umiejętności fotoreporterskie zostały niejednokrotnie docenione przez jurorów na licznych konkursach fotografii prasowej. Dopiero w roku 1995 postanowił zrezygnować z pracy na pełen etat i zdecydował się założyć własną firmę producencką.

Przyjmował zlecenia m.in. od Faktów, czy Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Wielokrotnie filmował akcje ratownicze ratowników GOPR w Karkonoszach. W swojej karierze wykonał ponad 10 tys. zdjęć, z czego część dotyczy historii Jeleniej Góry. Można je podziwiać w Jeleniogórskiej Bibliotece Cyfrowej.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza tragedia w szeregach TVP na przestrzeni ostatnich miesięcy. Ponad miesiąc temu w wypadku samochodowym zginął dziennikarz TVP Gdańsk Piotr Świąc. To także nie pierwsza smutna informacja, którą dziś podajemy. Rodzinie zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

Zobacz zdjęcie:

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: tvp.info

Poprzedni artykułSylwia Bomba ukończyła jedną z najsławniejszych szkół. Jej wykształcenie jest imponujące
Następny artykułKatarzyna Grochola zabrała głos po przyjęciu szczepionki. Zwróciła się do medyków
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl