Zmarł Edward Kruk, ceniona postać radomskiej i polskiej fotografii. Artysta miał 89 lat. Smutną wiadomość przekazała Barbara Polakowska, wiceprezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Informacja o śmierci Edwarda Kruka pojawiła się także w mediach społecznościowych. Wybitnego i nagradzanego fotografa żegnają najbliżsi. Znany jest już termin pogrzebu.

Nie żyje Edward Kruk

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł dzisiaj z tego świata wspaniały człowiek, ukochany mąż, tata, dziadek, Edward Kruk…. Wszystkich przyjaciół, kolegów/koleżanek chcących pożegnać go w jego ostatniej drodze poinformujemy w tym miejscu o terminie pogrzebu. Michał Falkiewicz – czytamy na Facebooku.

Jak czytamy na echodnia.eu termin pogrzebu jest już znany. Msza święta odbędzie się wtorek, 15 czerwca o godz. 13 w kościele św. Józefa na Młodzianowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 14 na cmentarzu na Limanowskiego (wejście od ulicy Dębowej).

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Edward Kruk w 2018 został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej”, a w 2020 roku został odznaczony Złotym Medalem „Za Fotograficzną Twórczość”.

 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: echodnia.eu, Facebook

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.