Od połowy września cały świat żyje zaginięciem znanej blogerki i podróżniczki, Gabby Petito. Nie wróciła z podróży z chłopakiem po parkach narodowych w USA. On sam nie umiał wyjaśnić, co się z nią stało, a później zniknął. FBI właśnie potwierdziło, że znalezione dwa dni temu ciało należy do poszukiwanej 22-latki.

Dwa dni temu pisaliśmy o odkryciu ciała w parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming. Wtedy jeszcze nie było wiadomo na pewno, czy są to zwłoki Gabby. Niestety, koroner sądowy potwierdził najgorsze przypuszczenia.

Obecnie trwają poszukiwania partnera Petito – Briana Laundrie, z którym ta wybrała się w podróż vanem ze wschodniego wybrzeża na zachód USA. Mieli zwiedzać parki narodowe.

Okoliczności śmierci Gabby Petito

Media donoszą o licznych kłótniach pomiędzy partnerami. Po jednej z nich świadkowie wezwali nawet policję, która później udostępniła słynne nagranie z kontroli drogowej 12 sierpnia, na którym widać Petito zanoszącą się od płaczu.

Dziewczyna tłumaczyła wtedy, że to przez kłótnię z Brianem Laundrie oraz stany lękowe, na które cierpi. Sytuacja wyglądała jednak na tyle poważnie, że funkcjonariusze nakazali im spędzić noc oddzielnie, by para ochłonęła.

Mniej więcej 2 tygodnie później, 26 sierpnia, Gabby przestała wrzucać zdjęcia z podróży na Instagram i kontaktować się z bliskimi. Jej chłopak wrócił z wyprawy sam, 1 września, i nie potrafił wyjaśnić, co się z nią stało.

Jakiś czas później Brian Laundrie zniknął – miejsce jego pobytu nie znane jest do dziś, a w Ameryce trwają intensywne poszukiwania mężczyzny.

Poszukiwano też samej Gabby – działania rozpoczęto w parku Grand Teton, bo to stamtąd pochodzą ostatnie zdjęcia dziewczyny. 20 września odkryto tam ciało – a dziś to już pewne, że znalezioną osobą jest właśnie Petito.

Koroner informuje, że kobieta padła ofiarą zabójstwa, nie podano jeszcze jednak dokładnej przyczyny śmierci. Policja czeka na wyniki autopsji.

Ostatnie zdjęcie, wrzucone przez Gabby Petito:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Gabby (@gabspetito)

Fragment policyjnego nagrania z Gabby i Brianem:

Źródło: rmf24

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Grażyna Kohut nie żyje