Nie żyje jedna z najsłynniejszych aktorek, Helen McCrory. To wielki cios dla widzów m.in. ,,Harry’ego Pottera” i ,,Peaky Blinders”. Gwiazda miała 52 lata, chorowała na nowotwór.

Smutną wiadomość przekazał mąż aktorki. Ze złamanym sercem ogłaszam, że po heroicznej walce z rakiem, piękna i wielka kobieta, jaką jest Helen McCrory zmarła spokojnie w domu, otoczona przez falę miłości ze strony przyjaciół i rodziny – napisał.

Aktorka przez długi czas zmagała się z niezwykle poważną chorobą. Choć nie poddawała się do samego końca, to ostatecznie choroba okazała się od niej silniejsza.

Odeszła tak, jak żyła. Nieustraszenie. Boże, tak ją kochaliśmy i wiemy, jakimi szczęściarzami byliśmy, mając ją w swoich życiach. Błyszczała tak jasno. Teraz idź, mała, w powietrze, dziękuję.

Aktorka pokonana przez nowotwór

Helen McCrory jest doskonale znana wszystkim fanom filmów o Harrym Potterze. Zagrała łącznie w 3 filmach o młodym czarodzieju i wcieliła się w nich w postać Narcyzy Malfoy. 

Aktorka wystąpiła również jako Polly Gray w Peaky Blinders.

Helen McCrory spełniała się nie tylko jako aktorka, ale także mama dwójki dzieci: córki Manon oraz syna Gullivera.

Niestety choroby nowotworowe potrafią być niezwykle podstępne, a zarazem wyniszczające dla organizmu. W niektórych przypadkach guz może być praktycznie nieaktywny, aż w końcu zaczyna bardzo szybko rosnąć i zajmować kolejne tkanki i narządy.

Co więcej, mimo rozwoju medycyny lekarze wciąż natrafiają na przypadki, przy których są po prostu bezradni. Śmierć Helen McCrory jest ogromną tragedią zarówno dla jej najbliższych, jak i dla fanów, którzy do samego końca mieli nadzieję, że uda jej się pokonać chorobę. Niestety w tym przypadku rak okazał się być silniejszy

Zobacz zdjęcie:

aktorka
fot. eastnews.pl/Scott Garfitt/REX/Shutterstock, Rex Fashion

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: Pudelek.pl