Nie żyje aktor Hiszam Rustum. Tunezyjski gwiazdor zagrał w ponad 70 filmach. Polscy widzowie znają go z roli Mahdiego w filmie „W pustyni i w puszczy” z 2001 roku.

Rustum jest w swoim kraju uznawany za najwybitniejszego aktora ostatnich kilkudziesięciu lat. Informację o jego śmierci przekazało tunezyjskie ministerstwo sztuki i kultury.

Nie żyje Hiszam Rustum. Zagrał we „W pustyni i w puszczy”

W adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza z 2001 roku zagrały takie gwiazdy, jak Krzysztof Kowalewski, Artur Żmijewski, Krzysztof Kolberger czy Adam Fidusiewicz. Za reżyserię i scenariusz odpowiadał Gavin Hood, południowoafrykański twórca filmowy.

Nic zatem dziwnego, że postanowił zatrudnić w tak ważnej roli, jak postać Mahdiego, przywódcy powstania sudańskiego, wielkiego gwiazdora. Rustum znany jest nie tylko w rodzimej Tunezji, ale też Europie oraz w Hollywood.

Karierę aktorską rozpoczął w latach 70. Dzięki charyzmie oraz ogromnemu talentowi szybko zrobił karierę na całym świecie. Poza adaptacją powieści Sienkiewicza widzowie mogli zobaczyć go w tak znanych tytułach, jak „Angielski pacjent” z Ralphem Fiennesem w roli głównej, czy „Hrabia Monte Christo” z Gérardem Depardieu.

Gwiazdor urodził się w 1947 roku. Zmarł w wieku 75 lat, po latach nieprzerwanej pracy artystycznej. Grał do samego końca. Ostatnie produkcje z jego udziałem to tunezyjski film „Bunkoeur” i seriale „27” oraz „Awled Moufida”.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ile waży żona Michała Żebrowskiego? Pokazała zdjęcie bez retuszu, Aleksandra jest tuż przed porodem
  2. Adrianna Biedrzyńska odświeżyła fryzurę. Zupełnie nowy wizerunek odmłodził gwiazdę „Barw szczęścia”
  3. „Rolnicy. Podlasie”: Duża zmiana w gospodarstwie Andrzeja. Rolnikowi będzie się teraz lepiej pracowało