Smutna wiadomość dla świata jazzu. Nie żyje Jerry Granelli, popularny perkusista. Zostawił po sobie ponad 30 albumów oraz szerokie grono niepocieszonych fanów.

  • Zmarł Jerry Granelli
  • Od miesięcy zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi
  • Wiadomość o śmierci została opublikowana na jego oficjalnym profilu na Facebooku

Niespodziewanie, 20 lipca zmarł Jerry Granelli, jeden z najbardziej uznanych perkusistów świata jazzu. Nieznane są okoliczności śmierci, jednak wiadomo że w zeszłym roku zmagał się z poważnymi problemami ze zdrowiem.

Nie żyje Jerry Granelli

Szokująca informacja dla świata muzyki. 20 lipca w wieku 80 lat zmarł popularny perkusista Jerry Granelli. Informację o jego śmierci przekazali jego bliscy na oficjalnym profilu na Facebooku.

Nieznane są dokładne okoliczności śmierci. Wiadomo jedynie, że muzyk zmarł w swoim domu w Halifax w Kanadzie. Okazuje się jednak, że artysta od dawna zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Kilka miesięcy temu miał trafić do szpitala z krwotokiem wewnętrznym – w placówce miał spędzić wiele czasu na rehabilitacji.

W ostatnich dniach jednak sytuacja uległa znacznej poprawie. Zaledwie kilka dni temu prowadził warsztaty na muzycznym festiwalu jazzowym, gdzie był jeszcze wulkanem energii. Nie została potwierdzona przyczyna śmierci.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kim był zmarły Jerry Granelli?

Jerry Granelli był perkusistą, któremu największą popularność przyniosła współpraca z trio Vince Guaraldiego. Wraz z nim nawiązali współpracę, dzięki której nagrali ścieżkę dźwiękową do kultowego świątecznego filmu „Gwiazdka Charliego Browna”.

Miał za sobą długą i pełną sukcesów karierę. Nagrał ponad 30 albumów, za które został wielokrotnie nagradzany. Był także jednym z inicjatorów Atlanta Jazz Festival. Nie ograniczał się jednak tylko do jazzu – założył także zespół, który grał psychodelicznego rocka.

Granelli zostawił po sobie niepocieszone grono fanów, pięcioro wnucząt oraz trójkę dzieci.

 

Źródło: Radio Zet

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: