Nie żyje  dr hab. Jerzy Kukulski, profesor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego. Miał 86 lat.

Jerzy Kukulski urodził się w 1935 roku w Krzemieniewicach. Z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego związał się w 1982 roku. Zdobył tytuł doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie historii – historii Polski XIX i XX-wiecznej.

Kariera Jerzego Kukulskiego

W latach 90. był Dziekanem Wydziału Zamiejscowego w Piotrkowie Trybunalskim Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. W czasie swojej kadencji udało mu się przekształcić Wydział Zamiejscowego WSP w Filię WSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Do 2005 roku pełnił funkcję prorektora ds. Filii WSP, a później Prorektorem ds. Filii Akademii Świętokrzyskiej (dziś Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego). W tym czasie pomógł rozwinąć tam bazę dydaktyczną i socjalną poprzez zwiększenie liczby wydziałów i kadry profesorskiej. 

W 2005 roku został odznaczony tytułem Honorowego Obywatela Piotrkowa Trybunalskiego. Był też autorem licznych prac naukowych, między innymi „Generałowie carscy i ich majątki ziemskie w Królestwie Polskim (1835-1920)”, Dziedzictwo Andrzeja Frycza Modrzewskiego w myśli humanistycznej i politycznej” i „Sądy Gminne w Królestwie Polskim. Studium Społeczno-Historyczne”.

Pogrzeb Jerzego Kukulskiego odbędzie się 28 września 2021 roku o godzinie 13:30 w kaplicy cmentarnej. Urna z prochami spocznie na cmentarzu ewangelickim w Piotrkowie Trybunalskim.

Źródło: piotrkow.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Grażyna Kohut nie żyje