Zmarł Jerzy Słowiński – wieloletni samorządowiec, prezydent Radomska od 1994 do 2006 roku, następnie zaś radny powiatowy i miejski. Były włodarz miasta odszedł 13 października, o czym dziś poinformowano. Miał 75 lat.

Jerzy Słowiński nie żyje

Jeden z najbardziej zasłużonych radomszczan rządził miastem od 1994 roku, kiedy to – zgodnie z ówczesną ordynacją wyborczą – wybrany został na stanowisko przez radę miejską. W latach 1998 i 2002 powierzali mu ją zaś wyborcy w wyborach przeprowadzanych bezpośrednio. W 2006 roku przegrał jednak z Anną Milczanowską (późniejszą posłanką PiS).

Nie zakończyło to jednak jego pracy dla miasta i regionu – uzyskał bowiem jednocześnie mandat radnego powiatu radomszczańskiego, od roku 2010 zasiadał zaś w radzie samego miasta.

Słowiński był inicjatorem powstania w Radomsku tak zwanej strefy ekonomicznej, co wiązało się między innymi z jego wykształceniem – w latach 80. studiował bowiem na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Były prezydent działał także w Związku Miast Polskich oraz w Ochotniczej Straży Pożarnej. Za działalność samorządową odznaczono go między innymi Złotym Krzyżem Zasługi.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pogrzeb Jerzego Słowińskiego odbędzie się 19 października 2021 roku o godzinie 13:00 w kościele św. Marii Magdaleny. Następnie zostanie on pochowany na Starym Cmentarzu.

Źródło: Radomsko24

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
  2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
  3. Michał Wiśniewski zostanie przesłuchany przez prokuraturę

Redaktor