Nie żyje Kinga Lempek. Dwuletnia dziewczynka, u której w wakacje tego roku wykryto złośliwego guza mózgu, zmarła 15 października 2021 roku. O jej śmierci poinformowała opiekująca się dwulatką fundacja.

Kinga Lempek pochodziła z Gródka koło Działdowa w województwie warmińsko-mazurskim. W internecie trwała zbiórka na leczenie dziewczynki, niestety choroba okazała się silniejsza.

Informację o śmierci dwulatki przekazała na Facebooku Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Kinga była ich podopieczną.

Nie żyje dwuletnia dziewczynka z Gródka k. Działdowa

Guza mózgu wykryto u 2-letniej dziewczynki pod koniec lipca. Rezonans magnetyczny wykazał, że w czaszce dziecka znajduje się 5-centymetrowy guz, zagrażający życiu.

Dziewczynka przeszła operację usunięcia guza w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. 2-latkę poddawano też chemioterapii, kiedy okazało się, że nowotwór to złośliwy guz mózgu AT/RT.

Rodzina dziecka otrzymała ofertę pomocy od lekarzy z Wiednia. Terapia miała jednak kosztować 200 tysięcy złotych – na ten cel Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” zorganizowała w internecie zbiórkę pieniędzy.

Niestety, organizm dziecka bardzo źle zareagował na ostatni cykl chemioterapii. Okazało się też, że choroba wciąż się rozwija i ma przerzuty, a stare ogniska się powiększają. Dzisiaj dziewczynka zmarła.

Źródło: Facebook, Fakt.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę