Lelum.pl

fot. TRICOLORS/East News

Nie żyje Krystyna Ochman. „Wspierająca artystów i życzliwa dla wszystkich”

8 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Rodzina młodego wokalisty ze smutkiem pożegnała członkinię rodziny. 1 grudnia 2022 roku odeszła Krystyna Ochman, babcia Krystiana i żona słynnego Wiesława Ochmana. 

Rodzina młodego wokalisty ze smutkiem pożegnała członkinię rodziny. 1 grudnia 2022 roku odeszła Krystyna Ochman, babcia Krystiana i żona słynnego Wiesława Ochmana. 

Nie wszyscy wiedzą, że Krystian Ochman to nie jedyny utalentowany muzycznie członek rodziny. Jego dziadek, Wiesław był słynnym śpiewakiem operowym, zaś u jego boku wiernie trwała ukochana żona, Krystyna. Rodzina z bólem pożegnała ukochaną żonę, matkę i babcię.

Nie żyje Krystyna Ochman. Babcia młodego uczestnika Eurowizji miała 87 lat

Rodzina Ochmanów rozsławiła się jeszcze zanim młody zwycięzca „The Voice of Poland” przyszedł na świat. Jego dziadek, jeszcze jako student wydziału ceramicznego na AGH, zaczął uczyć się śpiewu. Kilka razy uciekał sprzed drzwi pełen lęku, że nie podoła, jednak ostatecznie okazało się, że wykazuje wielki talent w tym kierunku.

I choć wydawało się, że kierunek edukacji nie odcisnął zbyt znaczącego śladu na jego karierze, właśnie dzięki uczelni poznał starszą od siebie o dwa lata studentkę, która w 1963 roku została jego żoną. Wiesław i Krystyna Ochman doczekali się dwójki dzieci, aż wreszcie, w 1999 roku na świat przyszedł ich wnuk Krystian, którego za 20 lat miała pokochać cała Polska.

Dziadek artysty zadebiutował niemal pół wieku wcześniej jako tenor, a oczarowana jego umiejętnościami prasa rozpisywała się nie tylko o nim, ale także o jego żonie.

– Tenorem z pewnością być nie łatwo, a co dopiero żoną tenora, której przypada łączyć cechy przyjaciela, rzecznika, krytyka, szpiega dokonującego potajemnych nagrań występów, psychologicznego pogotowia ratunkowego i obstawy. Pani Ochmanowa wszystkie te cechy odnalazła w sobie i rozwinęła – cytuje „Viva!” za maestro.net.

Krystyna Ochman odeszła 1 grudnia. Rodzina ze smutkiem pożegnała żonę, matkę i babcię

Małżeństwo spędziło wspólnie niemal 6 dekad. Razem podróżowali, zwłaszcza po ukochanej Hiszpanii, a w ostatnich latach niezmiennie podkreślali swoją dumę z wnuka. Niestety, 1 grudnia 2022 roku Krystyna Ochman odeszła z tego świata. O jej śmierci poinformowała Opera Śląska za pośrednictwem Facebooka.

– Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy informację o śmierci pani Krystyny Ochman, wyjątkowej osoby, roztaczającej wokół siebie pozytywną aurę. Wspierająca artystów i życzliwa dla wszystkich, których spotykała na swojej drodze. Związana z Operą Śląską za sprawą swojego męża, światowej sławy artysty Wiesława Ochmana, który swoją karierę zaczynał w bytomskim teatrze. Pani Krystyna wraz z mężem często gościła w Operze Śląskiej i zawsze mogliśmy liczyć na jej ciepło, radę i wsparcie czytamy.

Smutną wieść potwierdził w mediach społecznościowych także sam tenor, a w nekrologu opublikowanym w „Gazecie Wyborczej” poinformowano, że pogrzeb odbędzie się 9 grudnia w Kościele św. Zofii Barat przy ulicy Tanecznej 65 w Warszawie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. „Muszę być przy nim”. Joanna Koroniewska w ostatniej chwili wszystko odwołała. Poinformowała o chorobie dziecka

Źródło: Fakt, Plotek

Tagi:

Aleksandra Gadzińska

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Beata Tyszkiewicz ma lichą emeryturę. Córka wyjawiła, że pogarsza się też jej zdrowie

Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Gwiazdor disco polo uderzył w Ralpha Kaminskiego. Zaroiło się od przykrych komentarzy Polaków

Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Sylwia Przybysz jest w ciąży. Ojcem będzie Jan Dąbrowski "ależ będzie gromada"

Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Dziś jest słynną na całą Polskę piosenkarką. Tak gwiazda wyglądała w dzieciństwie

Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Po 23 latach małżeństwa mąż podsumował Natalię Kukulską. Wszyscy się rozwodzą, a ich miłość kwitnie

Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Krzysztof Ibisz pokazał, jak kwitnąco wygląda jego 3 żona. 2 żona właśnie raniąco go podsumowała

Czytaj więcej >