Nie żyje słynna czeska aktorka Libuse Safrankova. Zagrała w wielu kultowych filmach i sztukach teatralnych. Grała kruche kobiety, ale promieniowała szczególną mocą. Miała 68 lat. 

Nie żyje Libuse Safrankova. O śmierci aktorki poinformował jej syn Josef Abrhám Junior na czeskim kanale CNN Prima News.

Nie żyje Libuse Safrankova 

Szerszej publiczności Libuse znana jest z filmu Trzy orzeszki dla Kopciuszka, w którym zagrała główną rolę. Artystka grała także w innych kultowych produkcjach, takich, jak np.: Trzeci Książę, czy Królewicz i gwiazda wieczorna. 

W 1996 roku aktorka zdobyła zaszczytną nagrodę Czeskiego Lwa za rolę w oscarowym komediodramacie Kola. 

Jak stwierdził czeski minister kultury Lubomír Zaorálek – Safrankova grała kruche kobiety, ale promieniowała szczególną mocą. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 
Premier Andrej Babiš i prezydent Miloš Zeman pożegnali artystkę za pośrednictwem mediów społecznościowych i złożyli kondolencje rodzinie. 

 Pozostanie błyskotliwą, niepowtarzalną, wielką aktorką teatralną

Libuse Safrankova była bez wątpienia wyjątkową postacią w świecie filmu i teatru. O jej talencie wspomniał także Vladimír Procházka, dyrektor Klubu Teatralnego:

Pozostanie błyskotliwą, niepowtarzalną, wielką aktorką teatralną, choć dla większości ludzi, którzy z teatrem mają niewiele wspólnego, była i pozostanie Barunką i Kopciuszkiem. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

 

Źródło: Onet