Do mediów trafiła bardzo przykra i tragiczna wiadomość. Nie żyje prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej miasta Chełm, Marcin Czarnecki. Tę niezwykle smutną wiadomość przekazał prezydent Chełma, Jakub Banaszek, nie podając przyczyny śmierci. Miał 50 lat.

Prezydent miasta opublikował tę fatalną wiadomość na swoim profilu facebookowym, wczoraj przed południem. Chełmianie i nie tylko składają najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego. Marcin Czarnecki był zasłużonym pracownikiem MPGK.

Zmarł prezes MPGK w Chełmie, Marcin Czarnecki

Kiedy umiera ktoś zasłużony, zawsze zapada żałoba, która w sercach bliskich i znajomych utrzymuje się przez bardzo długi czas. Taką osobą bez wątpienia był Marcin Czarnecki, który przez lata wiernie służył mieszkańcom Chełma i okolic.

Wiadomość o jego śmierci pojawiła się wczoraj, tj. 11 kwietnia przed południem na profilu prezydenta miasta, Jakuba Banaszka. Głowa Chełma nazwał zmarłego 50-latka świetnym menadżerem i kreatywnym liderem. Czarnecki miał w planach dalszy rozwój MPGK, jednak wszystko nagle legło w gruzach:

 Miał wiele planów – począwszy od wdrożenia miejskiego projektu dotyczącego gospodarki odpadami, przez uruchomienie miejskiej stacji paliw, aż po budowę farm fotowoltaicznych – czytamy na Facebooku Jakuba Banaszka.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Przyczyna śmierci nie została ujawniona i prawdopodobnie znają ją tylko osoby z bliskiego otoczenia zmarłego. Pod opublikowanym postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których użytkownicy składają najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Marcina Czarneckiego.

Kim był Marcin Czarnecki?

Marcin Czarnecki był zasłużonym pracownikiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie. Jakub Banaszek zapewnia, że los innych nie był mu obojętny, podobnie, jak los zwierząt, dla których miał miękkie serce.

– Wrażliwy na los innych, a także na krzywdę zwierząt. Świetny menedżer i kreatywny lider. Wizjoner, który wyniósł MPGK do rangi prężnego, dobrze prosperującego przedsiębiorstwa – czytamy.

Niestety nie jest to pierwsza śmierć, o której informujemy na przestrzeni ostatnich kilku dni. Jak podają władze miasta Chełm, dziś, tj. 12 kwietnia w urzędzie miasta przy ul. Lubelskiej 65, ma zostać wystawiona księga kondolencyjna, w której będzie można złożyć szczere słowa rodzinie zmarłego.

Przypomnijmy, że tydzień temu pożegnaliśmy jednego z największych polskich artystów wszechczasów, Krzysztofa Krawczyka, którego pogrzeb odbył się 10 kwietnia w Łodzi. Lekarz wypowiedział się, co mogło spowodować tak tragiczny przebieg zdarzeń.

Zobacz zdjęcie:

Nie żyje Marcin Czarnecki. Miał 50 lat. 

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: facebook.com

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl