Bardzo przykra wiadomość dla polskiego filmu i widzów seriali. Zmarła reżyserka Maria Skąpska. Współtworzyła takie produkcje jak: Na Wspólnej, Barwy Szczęścia, czy Prawo Agaty

Skąpska zmarła w wieku 46 lat. Była reżyserką, asystentką i kierownikiem planu. Ekipa Na Wspólnej pogrążona w żałobie. Aktorzy wspominają profesjonalizm i wyjątkową osobowość Marii.

Zmarła reżyserka serialu Na Wspólnej 

Dziś bardzo smutny dzień. Odeszła Maria, dla nas wszystkich Maśka, Skąpska. Będzie nam brakować Jej uśmiechu, poczucia humoru, ciepła… Oraz profesjonalizmu najwyższej klasy. Wsparcie dla reżysera, skarb dla producenta. Taka właśnie była Maśka – napisała na Facebooku firma producencka Aurum Film

Ekipa Aurum Film podziękowała Skąpskiej za wszystkie wspólne lata pracy nad filmami. Nie brakowało również słów uznania za jej waleczność i pracowitość, którymi wykazała się zwłaszcza w ostatnich chwilach swojego życia:  

Zawsze będziemy pamiętać czas spędzony z Nią podczas pracy przy „Carte Blanche”, „Ostatniej Rodzinie”, „Królu” czy wreszcie „Żeby nie było śladów” – Jej ostatnim filmie, przy którym mimo toczonej walki, dała z siebie wszystko bez żadnej taryfy ulgowej. Masiu, jeszcze się zobaczymy. I dziękujemy za wszystko.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo wzruszających komentarzy, w których internauci pragnęli przekazać ogromne wsparcie i współczucie szczególnie dla najbliższych Marii. 

Aktorzy o Marii Skąpskiej  

Maria Skąpska współtworzyła wiele popularnych seriali i filmów. Pracowała na planie takich produkcji, jak Na Wspólnej, Prawo Agaty, Prokurator. Uczestniczyła także w powstawaniu kultowych Listów do M., za co podziękowała jej w poruszającym wpisie Agnieszka Dygant

Dziś odeszła Masia Skąpska nasza Przyjaciółka , człowiek filmu. Masia …za wszystkie rozmowy , wsparcie , serce , profesjonalizm , miłość do kina , Prawo Agaty, Listy do M… dziękuję. Boże jak smutno bez Ciebie – napisała aktorka. 

Nagła śmierć reżyserki jest wielkim ciosem nie tylko dla bliskich Marii, ale także dla całej branży filmowej. Jak donosi Plotek.pl, śmierć Skąpskiej bardzo poruszyła Małgorzatę Kożuchowską, która wyraźnie nie może pogodzić się z jej odejściem: 

Maśka! Wspaniała! Ciepła. Oddana. Profesjonalna. Dlaczego?

Wszystkim bliskim i przyjaciołom Marii Skąpskiej przesyłamy ogromne wyrazy współczucia. 

Zobacz zdjęcie: 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez agnieszka dygant (@agnieszka_dygant_official)

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Plotek.pl, Facebook, Instagram 

Poprzedni artykułSąsiedzi opowiedzieli, jaki był Krzysztof Krawczyk
Następny artykułRMF FM podało, że rząd zgodzi się na powrót dzieci do szkół, jeśli spełnione zostaną 2 warunki