Tragiczna informacja obiegła media. Nie żyje legendarny aktor, którego mogliśmy podziwiać między innymi w filmie Harry Potter i Książę Półkrwi, a także w miniserialu HBO Czarnobyl. Paul Ritter w chwili śmierci miał 54 lata. Informację przekazał jego agent, publikując specjalny komunikat. 

Nie żyje Paul Ritter, legendarny aktor, który wystąpił w wielu kultowych produkcjach. Przyczyną śmierci miał być guz mózgu, o czym powiadomił agent aktora. 

Nie żyje Paul Ritter 

Nie żyje Paul Ritter – aktor, którego jakiś czas temu mogliśmy podziwiać w miniserialu HBO Czarnobyl, gdzie wcielał się w rolę Anatolija Diatłowa. 

Brytyjski artysta zmarł w nocy w poniedziałku na wtorek. Miał 54 lata. Przyczyną jego śmierci był guz mózgu, o czym poinformował jego agent. Magazyn The Guardian, powoływał się na jego słowa, które brzmią następująco: 

Z wielkim smutkiem mogę potwierdzić, że Paul Ritter zmarł zeszłej nocy. Odszedł w swoim domu, otoczony członkami rodziny – żoną Polly i synami Frankiem i Noah – czytamy. 

Kim był Paul Ritter? 

Paul Ritter urodził się 5 marca 1966 roku. Karierę aktorską rozpoczął w latach 90′. Jedną z jego najsłynniejszych ról odegrał w miniserialu pt. Czarnobyl, który opowiadał o awarii reaktora jądrowego w tytułowym Czarnobylu. 

Aktor wystąpił również gościnnie w filmie Harry Potter i Książę Półkrwi, gdzie zagrał Eldreda Worple’a. 

Oprócz wyżej wymienionych produkcji mogliśmy podziwiać jego niezwykły talent aktorwski w filmach: Hannibal: Po drugiej stronie maski, czy Inferno.

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego. 

Zobacz zdjęcie: 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Żona Krzysztofa Krawczyka nie może uwierzyć w tragedię. ,,Wierzyła, że Krzysztof wróci do zdrowia”
  2. Edyta Górniak wspomina Krzysztofa Krawczyka. ,,Uklęknęłam przed Tobą ze szczęścia i z podziwu”
  3. Zagadka: która z kobiet jest matką chłopca? Aż 70% pytanych odpowiada źle

Źródło: The Guardian, radiozet.pl 

 

Poprzedni artykułNa jaw wychodzą kolejne fakty o śmierci Krzysztofa Krawczyka. ,,Zdążył się pożegnać z Ewunią”
Następny artykułSzef KPRM Michał Dworczyk o szczepieniach przeciwko COVID-19
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.