Zmarł Paweł Soszyński – redaktor, eseista, dramaturg, a także aktywista LGBT+. O jego śmierci poinformował w „Gazecie Wyborczej” Witold Mrozek. Artysta miał zaledwie 42 lata.

Odszedł Paweł Soszyński

Redaktor i twórca magazynu „Dwutygodnik” odszedł niespodziewanie.

Jeszcze dzień wcześniej wspólnie pracowaliśmy nad publikowanym tekstem, żartowaliśmy, planowaliśmy artykuły i imprezy. Strata, którą ponosi z tą bardzo przedwczesną śmiercią polska kultura, jest nie do powetowania – napisał w „Wyborczej” Mrozek.

Soszyński był autorem kilku powieści, między innymi „Osoby” oraz „Nieżywi i leworęczni”. W swojej twórczości podkreślał również rolę osób LGBT+ w historii oraz szeroko rozumianej kulturze. W ostatnim czasie redagował między innymi „Onych” Joanny Ostrowskiej, w których to naukowczyni nakreśliła sytuację gejów i lesbijek w nazistowskich obozach koncentracyjnych.

Był uczestnikiem pokolenia przełomu lat 90. i 00., które trwale zmieniło polską kulturę – napisano o Soszyńskim w periodyku „Lampa”.

Twórca regularnie publikował również felietony w „Wyborczej”.

Bliskim i przyjaciołom Pawła składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Źródło: e-teatr.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Biedronka ogłosiła nietypową akcję. Klienci mogą zyskać pieniądze na zakupy

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl