Nie żyje znana piłkarka. W chwili śmierci miała zaledwie 24 lata. Okoliczności tragedii od początku wzbudzały podejrzenia wśród śledczych. Ciało gwiazdy sportu odnaleziono na dnie jeziora. Nieszczęśliwy wypadek? Wątpliwości wzbudza szczególnie JEDEN szczegół.

Cała Szwajcaria pogrążyła się w żałobie. Gwiazda kobiecej piłki nożnej poniosła śmierć w okolicznościach, które wzbudzają poważne wątpliwości śledczych. Wiadomość, że piłkarka nie żyje, natychmiast zelektryzowała opinię publiczną i wzbudziła masę spekulacji. Czy sportsmenka utonęła w wyniku braku ostrożności? A może stało się coś o wiele poważniejszego? Ratownicy byli zmuszeni skorzystać z najnowszych osiągnięć technologicznych, żeby odnaleźć zwłoki. W rozwiązywanie zagadki włączyły się już organy ścigania. Śledczy postanowili na razie odpowiedzieć na jedno kluczowe pytanie. Który aspekt tak bardzo ich zaniepokoił? 

Nie żyje szwajcarska piłkarka. Co się stało?

Jak informuje viva.pl, do tragedii doszło 29 czerwca 2019 roku w północnych Włoszech. Piłkarka przebywała wówczas na urlopie, podczas którego towarzyszyła jej co najmniej jedna koleżanka. 

W pewnym momencie kobiety postanowiły popływać po alpejskim jeziorze Lago di Como. 24-latka z koleżanką wynajęły w tym celu łódkę — niektóre źródła mówią o nadmuchiwanym pontonie. To właśnie podczas rejsu doszło do tragedii. Zgodnie z ustaleniami śledczych, Florijana Ismaili w pewnej chwili nabrała ochoty na pływanie. 24-latka wskoczyła do wody, jednak już się nie wynurzyła. Zaalarmowani ratownicy czym prędzej ruszyli na poszukiwanie piłkarki. To nie było łatwe zadanie — Lago di Como jest najgłębszym włoskim jeziorem, a jego średnia głębokość wynosi 154 metry.

Ostatecznie ratownicy musieli użyć specjalnego robota, by zlokalizować ciało dziewczyny, a także zwrócić do specjalnie wyposażonego zespołu z Mediolanu. Do odnalezienia zwłok doszło dopiero we wtorek 2 lipca — znajdowały się na głębokości aż 204 metrów. Wtedy też zostało ostatecznie potwierdzone, że Florijana Ismaili nie żyje. Jak czytamy na viva.pl kwestią, która wzbudza największe zdumienie śledczych, jest przyczyna utonięcia 24-latki. Próbują dociec, dlaczego młoda kobieta już nie wynurzyła się po tragicznym skoku do wody. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kim była Florijana Ismaili?

Florijana Ismaili była szwajcarską piłkarką i kapitanką Young Boys Berno, czyli kobiecego klubu najwyższej klasy. Zajmowała pozycję napastnika lub ofensywnego pomocnika.

Mimo młodego wieku miała już na koncie takie osiągnięcia jak członkostwo w reprezentacji Szwajcarii, z którą rozegrała łącznie trzydzieści trzy mecze. Na razie nie wiadomo, czy została już przeprowadzona sekcja zwłok piłkarki oraz kiedy jest planowany pogrzeb młodej kobiety. 

To naprawdę smutna wiadomość, że Florijana Ismaili nie żyje. Składamy kondolencje bliskim oraz przyjaciołom piłkarki. Mamy nadzieję, że śledczy jak najszybciej zdołają dojść do prawdziwych przyczyn tej niewyobrażalnej tragedii. 

nie żyje
fot. instagram.com @_florij

Florijana Ismaili nie żyje. Reprezentantka Szwajcarii miała 24 lata. 

nie żyje
fot. instagram.com @_florij

Do tragedii doszło podczas wakacji we Włoszech. 

nie żyje
fot. instagram.com @_florij

Florijana Ismaili utonęła w wyniku nieszczęśliwego wypadku? Śledczy ustalają przebieg wydarzeń. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak przestać obgryzać paznokcie? 5 kroków, które pomogą ci z tym skończyć!
  2. Dominika Gwit nie wytrzymała! Aktorka odpowiedziała agresywnym hejterom
  3. Wilk został zabity w Beskidzie Śląskim. Młode 6-tygodniowe szczenięta straciły rodzica
  4. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  5. Cudowniejszej wiadomości o Elżbiecie Jaworowicz dzisiaj nie przeczytacie. Wielka tajemnica ujawniona

źródła: radiozet.pl, sportowefakty.wp.pl.viva.pl, natemat.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.