Wyjątkowo smutne doniesienia z Wysp Brytyjskich – zmarł Roger Michell, reżyser szeregu produkcji filmowych, w tym również autor kultowego „Notting Hill”. Informację o śmierci artysty potwierdził mediom jego agent.

Zmarł Roger Michell

Komunikat rodziny reżysera został przekazany brytyjskiej agencji U.K. Press Association.

Z wielkim żalem rodzina Rogera Michella, reżysera, scenarzysty, ojca Harry’ego, Rosie, Maggie i Sparrow, przekazuje wieści o jego śmierci – napisano.

Michell urodził się w Republice Południowej Afryki, przez lata – w związku z pracą ojca – mieszkał zaś w różnych krajach świata. Gdy rodzina osiadła w Wielkiej Brytanii, przyszły reżyser podjął studia na University of Cambridge.

Artysta zyskał szeroką popularność pod koniec 90. za sprawą osławionego „Notting Hill” – historii romansu księgarza i znanej aktorki (z Hugh Grantem oraz Julią Roberts w rolach głównych). Prócz tego wyreżyserował również wiele innych obrazów, takich jak „Zmiana pasa”, „Przetrzymać tę miłość” czy „Dzień dobry TV”. Praca artystyczna przyniosła mu dwie nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA).

Ostatni film reżysera wejdzie na ekrany brytyjskich kin w lutym przyszłego roku, główną rolę zagra w nim zaś Helen Mirren.

Roger Michell zmarł 22 września. Miał 65 lat.

Źródło: Gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. W niedzielę w kościołach w Polsce odbędzie się liczenie wiernych

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl