Nie żyje Russi Taylor. Jej głos znają widzowie na całym świecie. Aktorka przez 30 lat była głosem Myszki Minnie. O jej śmierci poinformowało studio Walt Disney Company: Myszka Minnie straciła głos wraz z odejściem Russie Taylor – mówił dyrektor generalny wytwórni, Bob Iger.

Nie żyje Russi Taylor, właścicielka jednego z najważniejszych głosów wytwórni Disneya. Russi Taylor odeszła w piątek, 26 lipca. To cios dla fanów kultowych produkcji, w których brała udział. Bohaterowie najchętniej oglądanych filmów na świecie stracili swój głos.

Nie żyje Russi Taylor

Russi Taylor zmarła 26 lipca w kalifornijskim mieście Glendale. Miała 75 lat. Przez dekady była głosem Myszki Minnie i innych kultowych bohaterów filmów Disneya. Była uwielbiana nie tylko przez widzów, ale też przez współpracowników, którzy ze złamanym sercem informowali o jej śmierci.

– Przez ponad 30 lat Minnie i Russi pracowały razem, by bawić miliony widzów na całym świecie. To było partnerstwo, które sprawiło, że Minnie stała się światową ikoną a Russi legendą Disneya kochaną przez fanów z całego świata — czytamy na oficjalnej stronie wytwórni.

W Disneyu pracował też mąż Russi, Wayn Allwin. Od 1991 podkładał głos pod Myszkę Mickey. Para była nierozłączna aż do chwili śmierci mężczyzny w 2009 roku. Wspólnie stworzyli wiele niezapomnianych kreacji.

Kim była Russi Taylor?

Russi Taylor była wieloletnią gwiazdą Disneya, choć nigdy nie marzyła o sławie. Powtarzała, że wystarcza jej, że jej bohaterowie są znani przez widzów na całym świecie. Kobieta urodziła się w 1994 w stanie Massachusetts. Jako dziecko osobiście poznała Walta Disneya, który jako pierwszy dubbingował Minnie i Myszkę Mickey.

– W pewnym momencie zapytał mnie, co chcę robić, kiedy dorosnę. Odpowiedziałam-Chcę dla Ciebie pracować. Odpowiedział-Okay! – opowiadała.

Jej marzenie udało się spełnić. W 1986 roku pokonała 200 kandydatek chętnych podkładać głos do bohaterów znanej wytwórni. Choć najwięcej pracy poświęcała Myszce Minnie, to wiele postaci Disneya miało jej głos. Na przestrzeni lat podkładała głos między innymi w produkcjach takich jak: Simpsonowie, Smerfy, Mała Syrenka czy Kopciuszek. W kreskówce Kacze opowieści o przygodach Kaczora Donalda użyczyła głosu siostrzeńcom głównego bohatera-Hyziowi, Dyziowi, Zyziowi oraz ich przyjaciółce Tasi Van Der Kwak.

ZOBACZ ZDJĘCIA RUSSI TAYLOR:

nie żyje
twitter.com/Disney

Nie żyje Russi Taylor. Aktorka zmarła 26 lipca.

nie żyje
imdb.com

Kobieta użyczała głosu wielu gwiazdom wytwórni Disneya.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Anna Przybylska odeszła 3 lata temu. Tuż po śmierci aktorki jej lekarz wyjawił, jak znosiła chorobę
  2. Zarobki Dody przyprawiają o zawrót głowy! Zdradziła, ile bierze za reklamę
  3. Roksana Węgiel śpiewa z playbacku? Manager gwiazdy odpowiada fanom
  4. Dom Joanny Górskiej jest zachwycający! Największe wrażenie robi kuchnia
  5. Oliwia Bieniuk zajmuje się córką Natalii Siwiec! Urocze nagranie opublikował mąż modelki

Źródło: gazeta.pl

Poprzedni artykułAnna Przybylska odeszła 5 lat temu. Tuż po śmierci aktorki jej lekarz wyjawił, jak znosiła chorobę
Następny artykułMały kotek został rzucony z całej siły na beton zaraz po urodzeniu. Później stało się coś niezwykłego
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.