Świat obiegła bardzo smutna wiadomość. Zmarła Tawny Kitaen, aktorka doskonale znana Polakom z roli w kultowym serialu Hercules, emitowanym przed laty na antenie TVP2. 

Tawny Kitaen zmarła w wieku 59 lat, oficjalnie nie podano przyczyny śmierci aktorki. Córki Wynter i Raine potwierdziły przykre informacje w rozmowie z New York Times.

Nie żyje Tawny Kitaen

Gwiazda urodziła się 5 sierpnia 1961 roku w San Diego. Była nie tylko aktorką, ale też modelką. Rozpoznawalność zyskała w latach 80., kiedy zaczęła pojawiać się w teledyskach zespołu Whitesnake, m.in. w słynnym Here I Go Again. Przez kilka lat była też żoną lidera tej grupy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

W 1984 roku zagrała w erotycznym filmie przygodowym Gwendoline, w tym samym roku wystąpiła też w komedii Wieczór kawalerski u boku Toma Hanksa.

W Polsce najbardziej znana była z roli Daianeiry w serialu Hercules emitowanym na TVP2, a później także na Polsacie. Zagrała wtedy z gwiazdami takimi jak Kevin Sorbo i Michael Hurst.

Tawny Kitaen wystąpiła w teledysku do uwielbianej piosenki.

Tawny Kitaen
fot. Rex Features/East News

Córki potwierdziły śmierć aktorki.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. ,,Rolnicy. Podlasie”. Andrzej mówi, kto przejmie jego gospodarstwo
  2. Mariusz Ryjek nie żyje. Zbiórka zorganizowana przez przyjaciół przekroczyła najśmielsze oczekiwania
  3. Polski duchowny skuty kajdankami na środku ulicy. Nagranie trafiło do sieci, wiadomo za co został zatrzymany

Źródło: plotek.pl, wikipedia.org

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.