Dotarła do nas bardzo przykra informacja. Zmarła kultowa polska aktorka, Urszula Gałecka. W latach 70. uchodziła za seksbombę polskiej sceny teatralnej. Przyczyna śmierci nie została podana. Miała 71 lat.

W ostatnich tygodniach opuściło nas zbyt wielu znanych polskich artystów. Tym razem podano informację o śmierci kolejnej, popularnej aktorki.

Nie żyje aktorka Urszula Gałecka

Artystka przyszła na świat 30 marca 1950 roku w Krakowie. Rozbłysk jej kariery datowany jest na lata 70. Została wówczas okrzyknięta jedną z najpiękniejszych aktorek swojego pokolenia, co w połączeniu z jej talentem teatralnym przełożyło się na angaż w wielu filmach i serialach.

Najpopularniejszymi produkcjami, w jakich przyszło jej występować były filmy: „Molo”, „Polowanie na muchy”, „Czekam na Monte Carlo”. W ostatnim z wymienionych wcielała się w postać, która miała być podobieństwem szwajcarskiej aktorki Ursuli Andress. Kobieta zasłynęła z roli pierwszej kobiety Jamesa Bonda.

Poza tym występowała również w: „Albumie polskim”, serialu „Kolumbowie”, czy też filmie „Dekameron 40”. W swojej karierze miała przyjemność występować obok takich aktorów jak: Jan Englert, Krzysztof Chamiec, czy Tadeusz Gwiazdowski. Rodzinie zmarłej przesyłamy najszczersze kondolencje.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Media nieoficjalnie: Nowe obostrzenia w Polsce możliwe od 1 grudnia
2. Pilny apel Mikołaja Roznerskiego. Od rana prosi o wsparcie: „Jeżeli jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc”
3. „Milionerzy”: Odpadła na pierwszym pytaniu, chodziło o lód. „Emocjonalnie ją to przerosło”

Źródło: se.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl