Nie żyje Waldemar Lis. Niezwykle zasłużony i mile wspominany przez swoich współpracowników 68-latek, który przegrał walkę z koronawirusem, przekazał portal echodnia.eu

Nie żyje Waldemar Lis. Miał 68 lat. Waldemar Lis już od wielu lat był niezwykle zaangażowany w życie gminy, w której mieszkał jako samorządowiec i lekarz weterynarii. Swoją praktykę zawodową rozpoczął w Książu Wielkim i już w 1981 roku pracował na stanowisku ordynatora Państwowego Zakładu Lecznictwa Zwierząt w Łopusznie, ale był to dopiero początek jego kariery.

Pan Waldemar bardzo szybko rozwijał swoją karierę i został zapamiętany, jako niezwykle zaangażowany i pomocny współpracownik.

 – Zawsze otwarty, do końca swych dni utrzymywał kontakt z mieszkańcami gminy. Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek życzliwy, serdeczny, pogodny i pomocy – stwierdził wójt gminy Masłów, Tomasz Lato, jak podaje echodnia.eu

Nie żyje Waldemar Lis, przegrał z koronawirusem

W 2009 roku Waldemar Lis rozpoczął pracę w Inspekcji Weterynaryjnej, gdzie pełnił nawet rolę wojewódzkiego inspektora weterynarii w Kielcach.

Od samego początku swojej kariery był niezwykle zaangażowany zarówno w pracę społeczną, jak i zawodową. Był też jedną z głównych postaci przemian strukturalnych służb weterynaryjnych województwa kieleckiego.

Jego byli współpracownicy niezwykle ciepło wspominają lata wspólnej pracy. Waldemar Lis otrzymał też za swoje zasługi liczne odznaczenia, co tylko jeszcze dobitniej pokazuje, jak bardzo zależało mu na dobru innych.

Niestety 68-latek zmarł 13 kwietnia na skutek zakażenia koronawirusem. Nie jest to jedyna wybitna postać, której już nie ma między nami właśnie za sprawą tego drobnoustroju.

Informacja o jego śmierci wstrząsnęła nie tylko rodziną Pana Waldemara, ale też wszystkimi, którzy mieli z nim kiedyś kontakt. W czasie swojego życia wywarł ogromny wpływ zarówno na rozwój weterynarii, jak i samej gminy Masłów.

Całej rodzinie, a także jego najbliższym przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: echodnia.eu

Poprzedni artykułW sieci pojawiły się zdjęcia Szczeny z więzienia. Uczestnik „Chłopaków do wzięcia” nie miał lekko
Następny artykułGwiazda telewizji w rozpaczy. Nie żyje jej synek, miał tylko dwa latka