Nie żyje Wanda Warska. Była królową polskiego jazzu, piosenkarką, kompozytorką, a także autorką tekstów. Gwiazda zmarła po długiej walce z chorobą, a o jej śmierci poinformował redaktor naczelny czasopisma Jazz Forum Paweł Brodowski. Miała 87 lat. 

Przez wiele lat Piwnica Artystyczna, jaką założyła Wanda Warska wraz z Andrzejem Kurylewiczem na warszawskim Starym Mieście była najważniejszym miejscem dla wszystkich miłośników jazzu. Nie żyje Wanda Warska, legenda polskiego jazzu. Zmarła w wieku 87 lat po długiej walce z chorobą. Co było przyczyną jej śmierci?

Nie żyje Wanda Warska

Wanda Warska zmarła 6 lipca 2019 roku w podwarszawskich Laskach. Największa gwiazda polskiego jazzu zmarła po latach zmagania się z ciężką chorobą. W 2016 roku Wanda Warska przeszła poważny udar, w którego wyniku miała zostać sparaliżowana. Jej stan był na tyle poważny, że niezbędna okazała się rehabilitacja. Ostatnie lata życia spędziła na wózku inwalidzkim, u boku córki, którą do samego końca opiekowała się matką. Do tej pory najbliższa rodzina nie wydała oficjalnego oświadczenia w sprawie śmierci Warskiej, a także nie podała dokładnej przyczyny śmierci. 

Kim była Wanda Warska?

Królowa polskiego jazzu — tak określano Wandę Warską. Urodziła się 28 kwietnia 1932 roku w Poznaniu. Ukończyła Średnią Szkołę Muzyczną i Szkołę Baletową imienia Stanisława Miszczyka w Poznaniu. Studiowała na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Od ósmego roku życia uczyła się gry na fortepianie, później śpiewu. Była główną interpretatorką utworów Andrzeja Kurylewicza, który był jej mężem. Razem założyli Piwnicę Artystyczną w 1965 roku, która najpierw mieściła się na Nowym Świecie 24, a od 1967 roku przy Rynku Starego Miasta w Warszawie.

Było to miejsce, gdzie spotykali się najwięksi pasjonaci muzyki jazzowej, jak również muzycy. Za pracę twórczą była uhonorowana Krzyżami Zasługi — Kawalerskim i Oficerskim oraz niemieckim Bundesverdienstkreuz I Klasse. W 1997 roku w uznaniu zasług dla Stolicy Rzeczypospolitej Polskiej uhonorowana została Nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy. Mimo wielu nagród, pod koniec swojej drogi nie miała wystarczająco środków do życia, aby móc godnie przechodzić rehabilitację. Jeszcze nie jest podana dokładna data pogrzebu artystki. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nie żyje wanda warska
Fot.screen youtube.com

Nie żyje Wanda Warska. 

nie żyje wanda warska
wikipedia.org

Była królową polskiego jazzu.

nie żyje wanda warska
facebook.com@ Wanda Warska

Zmarła w wieku 87 lat po długiej walce z chorobą. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Joanna Koroniewska skrytykowana za karmienie piersią półtorarocznej córki. „Zajmijmy się w końcu SWOIM życiem”
  2. Filmy kostiumowe, które trzeba znać. Top 10 najlepszych filmów kostiumowych wszech czasów
  3. Barbara Kurdej-Szatan z mężem w „Tańcu z Gwiazdami”. Super Express potwierdza udział gwiazdorskiego duo
  4. Kolejny kryzys w rodzinie królewskiej? Książę Harry publicznie zignorował Meghan, wszystko widać na nagraniu
  5. Lincz na Dominikę Gwit za film o higienie intymnej. Tym razem grubo przesadziła?
Poprzedni artykułPochodzenie Jolanty Kwaśniewskiej zaskoczy niejedną osobę. Nie jest warszawianką
Następny artykułDepilacja woskiem – jak ją wykonać? Zdradzamy tajniki depilacji w domu i w gabinecie
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.