W wieku 71 lat zmarł Wiesław Hartman – wielokrotny wicemistrz Polski w jeździectwie, a także srebrny medalista olimpijski z Moskwy. O śmierci sportowca poinformował w mediach społecznościowych branżowy portal Tylko Skoki.

Wiesław Hartman nie żyje

Komunikat dotyczący sportowca pojawił się między innymi na Facebooku. Redakcja portalu we wzruszającym wpisie wspomniała zmarłego.

Człowiek, który przez całe życie poświęcony był swojej jeździeckiej pasji, wielki miłośnik koni, doskonały zawodnik i trener, jednocześnie nad wyraz ceniący rodzinę i przyjaciół – napisano.

Poinformowano również, że w ostatnich tygodniach życia Hartman doświadczył bardzo ciężkiej choroby. Do końca nie opuszczała go jednak pogoda ducha oraz sympatia do ludzi wokół siebie.

Wiesław Hartman zaczął uprawiać jeździectwo sportowe w trakcie odbywania służby wojskowej. Przez lata występował jako zawodnik Legii Warszawa oraz Nadwiślanina Kwidzyn, kilkukrotnie zdobył wicemistrzostwo Polski.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Na moskiewskich igrzyskach olimpijskich w 1980 roku wraz z Januszem Bobikiem, Janem Kowalczykiem i Marianem Kozickim wywalczył srebrny medal w konkursie drużynowym.

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Media nieoficjalnie: Nowe obostrzenia w Polsce możliwe od 1 grudnia
2. Pilny apel Mikołaja Roznerskiego. Od rana prosi o wsparcie: „Jeżeli jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc”
3. „Milionerzy”: Odpadła na pierwszym pytaniu, chodziło o lód. „Emocjonalnie ją to przerosło”

Redaktor