Smutna wiadomość została przekazana na antenie TVP3 Kraków. Zmarł Wiesław Wójcik, aktor znany z wielu popularnych produkcji, w ostatnim czasie oglądaliśmy go m.in. w serialu TVP Korona królów, gdzie zagrał Władysława I Łokietka.

Wiesław Wójcik zmarł w Wielką Niedzielę w wieku 75 lat. Przyczyna śmierci aktora nie została podana. To ogromny cios dla wszystkich fanów artysty, który błyszczał nie tylko na ekranie, ale także na teatralnych deskach.

Nie żyje Wiesław Wójcik

Wiesław Wójcik urodził się 1 października 1945 roku. W 1969 roku ukończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie, tego samego roku debiutował w teatrze.

Aktor zagrał m.in. w Człowieku z marmuru i Katyniu Andrzeja Wajdy czy Party przy świecach Antoniego Krauzego. Wiesław Wójcik był także aktorem teatralnym, występował na deskach Teatru Starego w Krakowie, Rozmaitości w Krakowie i Zagłębia w Sosnowcu.

Ze szklanego ekranu widzowie znali Wójcika z produkcji takich jak: Złotopolscy (grał Leona Borowego), Czasu honoru, Na dobre i na złe, Kryminalni. W ostatnich latach przypomniał o sobie rolą w Koronie Królów.

Zobacz zdjęcia:

TVP3 Kraków przekazało smutną wiadomość.

nie żyje
fot. kadr z serialu ,,Korona królów” TVP

Aktor miał 75 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: filmpolski.pl, TVP3 Kraków

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.