Nie żyje Willie Garson, gwiazdor wielu znanych seriali amerykańskich emitowanych na antenie TVP, TVN czy Polsatu. Odszedł po krótkiej chorobie. Aktor miał 57 lat.

Garson zagrał w tak znanych i lubianych tytułach, jak „Seks w wielkim mieście”, „Ally McBeal”, „Hawaii 5.0″ i”Dzień świstaka”.

Śmierć aktora potwierdził już jego syn, a HBO opublikowało specjalne oświadczenie, wyrażające żal po jego odejściu i zawierające najważniejsze osiągnięcia aktora.

Willie Garson – kariera aktorska

Garson urodził się w Highland Park w New Jersey. Ukończył Wasleyan University. Uczęszczał też do Yale Drama School. Pojawił się 75 filmach i ponad 300 odcinkach różnych seriali – czasem w rolach epizodycznych, czasem w ścisłej czołówce.

Nie bał się żadnego gatunku filmowego. Widzowie mogą go kojarzyć z produkcji tak różnych od siebie, jak „Black Collar”, „Little Manhattan” i „Stargate SG-1”.

Filmami, w jakich wystąpił w ostatnich latach, są na przykład „Magic Camp” (2020) i „The Polka King (2017). Pojawił się też w „Supergirl” (2019-2020) i „Magnum P.I” (2019). Miał też zagrać w kontynuacji „Seksu w wielkim mieście”, „And Just Like That”.

Pożegnanie słynnego aktora

Syn Garsona opublikował na Instagramie poruszający post. Napisał w nim, że cieszy się, że mógł być częścią jego życia i jest dumny z osiągnięć ojca:

– Zawsze będę Cię kochał, ale musisz teraz wyruszyć we własną podróż. Zawsze będziesz przy mnie.

HBO wyraziło głęboki smutek w związku z jego odejściem. Opisało Garsona jako oddanego przyjaciela, osobę pełną optymizmu u nadziei:

– Zasłynął kreacją jednej z najbardziej lubianych postaci z naszych produkcji i był członkiem naszej rodziny przez 25 lat. Jesteśmy pogrążeni w rozpaczy w związku z jego odejściem.

Gazety „Variety” i „People” donoszą, że Willie Garson odszedł po krótkiej chorobie. Nie zostało jednak sprecyzowane, z jakimi problemami przyszło mu walczyć.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Pudelek

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Grażyna Kohut nie żyje