Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje znany artysta Sławomir Kawka
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 06.06.2021 15:24

Nie żyje znany artysta Sławomir Kawka

Chick Vennera
fot. lelum.pl

Do mediów dotarły smutne wiadomości, nie żyje Sławomir Kawka, który zasłynął jako muzyk i kompozytor. Angażował się także w organizację konkursów piękności. Mężczyzna odszedł w sobotę 5 czerwca.

Sławomir Kawka nie żyje. Kompozytor od lat zmagał się z problemami natury zdrowotnej. Odszedł, dożywając wieku 58 lat.

Nie żyje Sławomir Kawka

Sławomir Kawka zmarł w szpitalu. Od dawna borykał się z cukrzycą. Wystąpiła u niego sepsa, będąca nieprawidłową odpowiedzią organizmu na zakażenie.

Sławomir Kawka dał się poznać w świecie polskiego show-biznesu jako muzyk, kompozytor i autor tekstów. Organizował także konkursy piękności – wybory Miss Ziemi Świeckiej i Chełmińskiej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:


Pasja do muzyki towarzyszyła mu praktycznie od dziecka. Sławomir Kawka zaczął grać na gitarze, będąc jeszcze w szkole podstawowej. Z instrumentem nie rozstawał się nawet podczas służby zasadniczej i po tym, jak odłożył już mundur na bok.

W latach 80. ubiegłego wieku założył swój własny zespół muzyczny. Grupa Flesz wygrała jeden z wojewódzkich festiwali rockowych, co umożliwiło muzykom nagranie trzech utworów muzycznych w Radiu PiK. Sławomir Kawka współpracował z wieloma artystami, w tym Donem Vasylem & Roma.

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: NŚwiecie, Extra Świecie

Tagi: nie żyje