Łukasz Szumowski, odkąd zrezygnował ze stanowiska ministra zdrowia, nie udziela się w mediach, zniknął z nagłówków gazet. Znienacka pojawił się w przestrzeni publicznej w całkiem nowej roli – na obchodach beatyfikacji Stefana Wyszyńskiego. Możecie być zaskoczeni!

W niedzielę w Warszawie odbyła się uroczysta beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Obchody miały miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej i przyciągnęły tłumy z całej Polski.

Na tak dużym wydarzeniu zawsze muszą być obecne służby medyczne, by w razie czego pomóc osobom, które w nim uczestniczą. Tym bardziej że w beatyfikacji brał udział sam Andrzej Duda i inni politycy z partii rządzącej.

Andrzej Szumowski na obchodach beatyfikacji Wyszyńskiego

Zebrani na pewno byli zaskoczeni, kiedy zobaczyli Łukasza Szumowskiego w całkiem nowej roli. A właściwie – starej, którą pełnił, zanim został ministrem zdrowia.

Kiedy ustępował z tego stanowiska w sierpniu 2020 roku, ogłosił, że chce wrócić do swojego wyuczonego zawodu:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki, chciałbym leczyć pacjentów.

I rzeczywiście, wszystko na to wskazuje, że spełnił swój zamiar. Fotoreporterzy sfotografowali Szumowskiego na uroczystości beatyfikacji w stroju pracownika służb medycznych. Okazuje się, że zgłosił się do pracy podczas wydarzenia jako wolontariusz.

A co robi Szumowski na co dzień? Rzeczywiście wrócił do zawodu lekarza. Obecnie łączy obecnie funkcję posła PIS z prowadzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej, polegającej na „specjalistycznej praktyce lekarskiej„.

Jesteście zaskoczeni?

Źródło: Fakt

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Skandal po ślubie Julii Królikowskiej. Młoda para złamała prawo