W ostatnim czasie Andrzej Duda wraz z małżonką byli gośćmi prezydenta Węgier – Jánosa Ádera. Na miejscu prezydent wygłosił oficjalne przemówienie, podczas którego nawiązał do swojej córki Kingi Dudy. Wyznał, dlaczego nosi takie, a nie inne imię. 

Ze słów Andrzeja Dudy wynika, że imię jego córki nie jest przypadkowe. Okazuje się, że ma ono związek ze wspólną historią Polski i Węgier. Przypadek? 

Andrzej Duda podczas przemówienia nawiązał do swojej córki, Kingi Dudy 

Prezydent wraz ze swoją małżonką Agatą Dudą miał przyjemność w ostatnim czasie być gościem prezydenta Węgier — Jánosa Ádera.

Duda wybrał się do Budapesztu nie bez powodu — właśnie tam miał otrzymać „Krzyż Wielki z Łańcuchem i Złotopromienną Gwiazdą Węgierskiego Orderu Zasługi”. 

W związku z otrzymaniem tak wyjątkowego wyróżnienia Andrzej Duda zabrał głos i wygłosił oficjalne przemówienie podczas uroczystości w Budapeszcie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Perorując, nawiązał do rodzinnej historii, przy okazji zdradzając, dlaczego jego córka otrzymała imię Kinga. 

-Osobiście jestem mocno związany emocjonalnie – także poprzez więź rodzinną – z niewielkim miasteczkiem w Małopolsce, które nazywa się Stary Sącz. Najważniejszym miejscem w Starym Sączu jest klasztor Klarysek zbudowany w XIII wieku, który został ufundowany przez żonę księcia polskiego Bolesława Wstydliwego-Kingę — zdradził Andrzej Duda. 

-Ten element zawsze był żywy w mojej opowieści rodzinnej: że Kinga była właśnie Węgierką. Moja babcia miała na imię Kunegunda. Była ze Starego Sącza. Nasza córka ma na imię Kinga, bo to jest polski odpowiednik właśnie imienia Kunegunda. To pokazuje, jak bardzo głębokie są związki między Polską a Węgrami, między Polakami a Węgrami — tłumaczył prezydent. 

Spodziewaliście się? 

Zobacz wideo: 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Antek Królikowski nie nosi obrączki? Fani zaniepokojeni
     

     

Źródło: prezydent.pl 

 

 

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.