Niedźwiedź pomalowany farbą został zauważony w Czukockim Okręgu Autonomicznym. Na zwierzęciu widnieje napis, stworzony przez wandali. Zwierzę zostało zauważone przez ludzi przejeżdżających niedaleko niego samochodem i jest w tym momencie poszukiwane przez ekologów. Ci mają nadzieję, że farba zmyje się, kiedy zwierzę będzie pływać.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie powstał napis, ani kto go wykonał. Samo nagranie stało się popularne w Internecie kiedy udostępnił je pracownik WWF Siergieja Kawrego, który otrzymał je od mieszkańca Czukotki. Niedźwiedź był widziany na południowo-wschodnim skraju Rosji, w Czukockim Okręgu Autonomicznym.

Zwierzę musiało być spokojne

Na futrze białego niedźwiedzia widzimy równy napis — T-34. Najprawdopodobniej jest to odniesienie do produkowanych w Związku Radzieckim czołgów T-34. Maszyny te były produkowane do 1940 roku i brały udział w II wojnie światowej. Jeden z komentujących podsumował to słowami — Dumny ten niedźwiedź. Jego przodkowie walczyli z niemieckimi tygrysami.

niedźwiedź
unsplash.com

Te zwierzęta coraz częściej wchodzą na tereny zamieszkiwane przez ludzi, w poszukiwaniu pożywienia.

Napis został stworzony farbą w spreju. Jest bardzo równy i wyraźny, co oznacza, że kiedy powstawał, niedźwiedź musiał być spokojny i siedzieć w bezruchu, jak stwierdził Anatolij Kochnew, pracownik Instytutu Problemów Biologicznych Północy. Przez to, że zwierzę zostało pomalowane farbą, nie będzie w stanie polować niezauważone.

Stan wyjątkowy

W lutym w Rosyjskim Arktycznym Archipelagu Nowej Ziemii został wprowadzony stan wyjątkowy, po tym jak ponad 50 niedźwiedzi polarnych weszło na tereny zamieszkiwane przez ludzi w poszukiwaniu jedzenia. Rodzice bali się posyłać dzieci do szkół, wokół przedszkoli budowane były specjalne zapory dla dodatkowego zabezpieczenia.

Niedźwiedź pomalowany farbą to najprawdopodobniej odpowiedź na te wydarzenia. Niemniej, jest to sytuacja z pewnością nietypowa. Jak ujął to jeden z komentujących — Reszta świata — niedźwiedzie atakują ludzi. Rosja — ludzie atakują niedźwiedzie.

ZOBACZ NAGRANIE:

niedźwiedź
facebook.com/skavry

Na archipelagu Nowa Ziemia został wprowadzony stan wyjątkowy.

ZOBACZ TEŻ:

źródła: tvnmeteo.tvn24.pl, edition.cnn.com

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego