Niemowlak, jak się okazuje, tuż po narodzinach powinien mieć zostawione mokre ręce. Położna podzieliła się ciekawostką i wyjawiła jej powody. Tak zwane mokre rączki niemowlaka zrobiły w sieci prawdziwą furorę!

Okazuje się, że niektórych rzeczy nie dowiemy się ani z poradników dla przyszłych mam, ani podczas zajęć w szkole rodzenia. Kiedy położna powiedziała, że po porodzie niemowlak nie powinien mieć wycieranych rączek, kobiety i matki były w szoku. Nigdy wcześniej o tym nie słyszały!

Mokre ręce u niemowalaka

Mokre ręce u niemowlaka mają swoje wyjaśnienie. Położna i mama, Katarzyna Płaza-Piekarzewska, która na swoim Instagramie zamieszcza ciekawostki dotyczące macierzyństwa, porodu jak i funkcjonowania czy odruchów nowo narodzonych dzieci, postanowiła podzielić się kolejną cenną informacją.

Kobieta na swoim profilu społecznościowym zamieściła post, w którym napisała, że niemowlak nie powinien mieć wycieranych rączek po porodzie. Okazuje się, że jest to niezwykle ważne i powinna wiedzieć o tym każda mama! Niestety, jak dowiadujemy się z komentarzy pod zdjęciem, mało która kobieta zdaje sobie z tego sprawę. O co chodzi z mokrymi rączkami?

Czemu niemowlak powinien mieć mokre rączki?

Niemowlak powinien mieć mokre rączki, bo dzięki temu odnajdzie drogę do piersi swojej mamy. Wygląda na to, że matka natura wszystko dokładnie obmyśliła. 

–  Ręce dziecka po porodzie stanowią drogowskaz do piersi. Pachną płynem owodniowym, a bardzo podobnie pachnie pierś. Dlatego zmysł węchu też odgrywa kluczową rolę w pomocy odkrycia przez noworodka piersi. — wyjaśniła na swoim Instagramie Katarzyna Płaza-Piekarzewska. 

Jak się okazało, przed pierwszym karmieniem kobiety nie powinny również myć swoich piersi, a w pierwszych dobach życia swojego dziecka używać bezzapachowych kosmetyków. Niemowlak musi czuć się bezpiecznie, a zapewnia mu to znajomy zapach

Kim jest Katarzyna Płaza-Piekarzewska? Katarzyna Płaza-Piekarzewska to położna i mama, która na swoim blogu oraz koncie na Instagramie dzieli się swoją fachową wiedzą z przyszłymi mamami. Jej wpis o tym, czemu niemowlak powinien mieć mokre rączki zrobił w sieci furorę!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Było o pełzaniu do piersi. Były komentarze, w których zachwycałyście się zdolnością noworodka. Dzieliłyście się własnymi doświadczeniami i radościami z powodu tego odkrycia. Jak i żalem, że wcześniej o tym nie słyszałyście dziś. Poruszę jeszcze jeden ważny aspekt! ❗️Noworodkowi po narodzinach powinno zostawić się mokre rączki.❗ Zapytacie dlaczego❓ Otóż stanowią drogowskaz do piersi. Pachną płynem owodniowym, a bardzo podobnie pachnie pierś. Dlatego zmysł węchu też odgrywa kluczową rolę w pomocy odkrycia noworodka węchu. Jak się domyślacie ważne jest też nie mycie piersi przed pierwszym karmieniem. Hmmm ogólnie w pierwszych dobach warto wybierać bezzapachowe kosmetyki, by po prostu pachnieć znajomo dla noworodka ???? I jak zaskoczyłam Ciebie? ???? Jeśli ciekawostka Ci się spodobała zostaw ❤️, skomentuj i poślij dalej ????✨???? #położna #porod #narodziny #jestemmamą #jestemwciąży #będęmamą #mamawdwupaku #momlife???? #ciekawostka #noworodek #instadzieci

Post udostępniony przez Katarzyna Płaza-Piekarzewska (@polozna_kasia)

 Znana położna wyjaśniła mamą, dlaczego tak ważne jest by ich niemowlak nie miał wycieranych rączek tuż po narodzeniu. 

niemowlak
Fot. Filip Mroz, Unsplash

Niemowlak dzięki mokrym rączkom może odnaleźć drogę do piersi swojej mamy. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilna decyzja GIF. Z aptek zniknął ważny lek
  2. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  3. Sekretny eliksir na włosy za kilka złotych. Sposób, który odkryto przez przypadek
  4. Menadżer Adele skomentowała zdjęcie Kingi Rusin. Dwa słowa wystarczyły
  5. Kotlety z grzybami. Przepis tak nieziemski, że twoja rodzina będzie się ich domagać codziennie
  6. Jest afera, poszło o bicie dziecka. Karol Strasburger wydał oficjalne oświadczenie

źródło: edziecko.pl

Poprzedni artykułMały piesek przybija piątkę. Nie da się przejść obojętnie obok takiego słodziaka
Następny artykułTriumph Walentynki – pokochaj siebie w te Walentynki!
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.