Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tragiczna wiadomość dla rodziców niemowlaków. Nikt nie spodziewał się wstrząsającej prawdy
Karina Sulich
Karina Sulich 20.10.2020 23:10

Tragiczna wiadomość dla rodziców niemowlaków. Nikt nie spodziewał się wstrząsającej prawdy

niemowlę
fot. unsplash.com/Nathan Dumlao

Niemowlak, jak twierdzą naukowcy z międzynarodowego zespołu badawczego, przez jedną rzecz, codziennie styka się z ogromnym ryzykiem. Niestety, wyniki badań, które zostały opublikowane na łamach portalu Polsatnews.pl, nie pozostawiają złudzeń. Eksperci nie kryją zaskoczenia i szukają rozwiązań, dla niewyobrażalnego problemu. Miliony rodziców na całym świecie nie zdawały sobie z tego sprawy.

Najnowsze wyniki badań naukowców, które zostały opublikowane na łamach polskich i zagranicznych mediów, ukazują porażające dane. Eksperci wykazali, co codziennie i w jakich ilościach przyjmuje niemowlak. Niestety, może być to bardzo szkodliwe. Wszystko przez jedną rzecz, jaką każdego dnia podajemy naszym najmłodszym pociechom.

Najnowsze badania naukowców dotyczące niemowląt

Niemowlak może być codziennie narażony na znacznie większe zagrożenie, niż sądzono. Jak przekazał Polsatnews.pl, chodzi o na absorpcję maleńkich tworzyw sztucznych, które trafia do organizmu dziecka między innymi poprzez stosowanie plastikowych butelek. Mówi się o milionach.

Dzieci karmione plastikowymi butelkami połykają dziennie miliony cząsteczek tworzyw sztucznych, zwanych mikroplastikami – przekazał twierdzenia naukowców portal.

Jak się okazuje, po przetestowaniu przez naukowców uwalniania mikroplastiku w 10 rodzajach butelek do karmienia niemowląt, badanie wykazało, że uwalnianie wynosiło od 1,3 do 16,2 milionów cząstek na litr płynu. Dodatkowo sterylizacja i przygotowanie formuły produkowało biliony cząsteczek nanoplastików. Naukowcy zaapelowali do rodziców.

Plastikowe butelki. Naukowcy apelują do rodziców

Przeciętny niemowlak, codziennie przez pierwszy rok życia, według przeprowadzonego badania narażony jest na przyjmowanie 1,6 miliona mikroplastików.

Nie powinniśmy doprowadzać do tego, by rodzice czuli się winni z powodu używania plastikowych butelek. Jednak to badanie pokazuje, że problem mikroplastików jest prawdopodobnie znacznie większy, niż myślimy i musimy się z nim uporać – cytuje słowa profesora Olivera Jonesa z Uniwersytetu RMIT w Melbourne portal.

Szklane buletki zamiast plastikowych

Naukowcy sugerują jednak, by stosować szklane butelki. Jeżeli zdecydujemy się na pozostanie przy tych z tworzyw sztucznych, to dodatkowy etap mycia może zmniejszyć transmisję mikroplastików. Jak dotąd nie oceniona, jak dużą ilość cząsteczek wydali niemowlak, a jak duża wchłonie się do jego krwiobiegu.

Powiązane
Poszukiwany, poszukiwana
Z jakiego filmu Barei pochodzi ten cytat? Te teksty znacie na pewno, tylko skąd?