Niemowlak, jak twierdzą naukowcy z międzynarodowego zespołu badawczego, przez jedną rzecz, codziennie styka się z ogromnym ryzykiem. Niestety, wyniki badań, które zostały opublikowane na łamach portalu Polsatnews.pl, nie pozostawiają złudzeń. Eksperci nie kryją zaskoczenia i szukają rozwiązań, dla niewyobrażalnego problemu. Miliony rodziców na całym świecie nie zdawały sobie z tego sprawy.

Najnowsze wyniki badań naukowców, które zostały opublikowane na łamach polskich i zagranicznych mediów, ukazują porażające dane. Eksperci wykazali, co codziennie i w jakich ilościach przyjmuje niemowlak. Niestety, może być to bardzo szkodliwe. Wszystko przez jedną rzecz, jaką każdego dnia podajemy naszym najmłodszym pociechom.

Najnowsze badania naukowców dotyczące niemowląt

Niemowlak może być codziennie narażony na znacznie większe zagrożenie, niż sądzono. Jak przekazał Polsatnews.pl, chodzi o na absorpcję maleńkich tworzyw sztucznych, które trafia do organizmu dziecka między innymi poprzez stosowanie plastikowych butelek. Mówi się o milionach.

Dzieci karmione plastikowymi butelkami połykają dziennie miliony cząsteczek tworzyw sztucznych, zwanych mikroplastikami – przekazał twierdzenia naukowców portal.

Jak się okazuje, po przetestowaniu przez naukowców uwalniania mikroplastiku w 10 rodzajach butelek do karmienia niemowląt, badanie wykazało, że uwalnianie wynosiło od 1,3 do 16,2 milionów cząstek na litr płynu. Dodatkowo sterylizacja i przygotowanie formuły produkowało biliony cząsteczek nanoplastików. Naukowcy zaapelowali do rodziców.

  1. Dariusz Gnatowski miał jedno, wielkie marzenie. Było związane z jego przepiękną córką
  2. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, „Boczek” z Kiepskich
  3. Nagła wiadomość w sprawie zmiany obostrzeń. ”Gazeta Wyborcza” ujawnia, co może nas czekać

Plastkowe butelki. Naukowcy apelują do rodziców

Przeciętny niemowlak, codziennie przez pierwszy rok życia, według przeprowadzonego badania narażony jest na przyjmowanie 1,6 miliona mikroplastików.

Nie powinniśmy doprowadzać do tego, by rodzice czuli się winni z powodu używania plastikowych butelek. Jednak to badanie pokazuje, że problem mikroplastików jest prawdopodobnie znacznie większy, niż myślimy i musimy się z nim uporać – cytuje słowa profesora Olivera Jonesa z Uniwersytetu RMIT w Melbourne portal.

Naukowcy sugerują jednak, by stosować szklane butelki. Jeżeli zdecydujemy się na pozostanie przy tych z tworzyw sztucznych, to dodatkowy etap mycia może zmniejszyć transmisję mikroplastików. Jak dotąd nie oceniona, jak dużą ilość cząsteczek wydali niemowlak, a jak duża wchłonie się do jego krwiobiegu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

niemowlak
Fot. mariagarzon, Pixabay

Jak przekazali naukowcy, niemowlak karmiony plastikowymi butelkami połyka dziennie miliony cząsteczek tworzyw sztucznych.

niemowlak
Fot. Hollie Santos, Unsplash

Miliony rodziców na całym świecie nie miało o tym pojęcia.

niemowlak
pixabay.com, 28703

Naukowcy myślą nad rozwiązaniem problemu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Świetne wieści od PKO BP. Cieszyć mogą się również klienci innych banków
  2. Dariusz Gnatowski nie żyje, wszyscy znaliśmy go z roli „Boczka” ze „Świata według Kiepskich”. Kiedyś prowadził „Przewodnik Włóczykija”
  3. Gratulacje, Magda Gessler została babcią. Znamy płeć maleństwa, cudowna nowina obiegła Polskę
  4. Z ostatniej chwili: niestety, nie żyje Jadwiga Sienkiewicz
  5. Zrobił test na koronawirusa. Dostał rachunek i nogi się pod nim ugięły, nie mógł uwierzyć
  6. Ostatni wpis Dariusza Gnatowskiego wyciska łzy. Aż trudno uwierzyć, mówi o nim wszystko
  7. Branża handlowa postuluje o czasowe zniesienie zakazu handlu w niedziele. Wszystko, by rozłożyć weekendowy ruch na 2 dni

 

źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułDariusz Gnatowski od lat zmagał się z poważną chorobą. Mało kto wiedział, że groziła mu amputacja
Następny artykułPrzyjaciele ze ”Świata według Kiepskich” żegnają Dariusza Gnatowskiego. Pojawił się poruszający wpis
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.