Niemowlę spało w pobliżu obserwującego je szczeniaka. W pewnym momencie piesek ruszył w kierunku malucha. Jego zachowanie poruszyło wszystkich. Czy zwierzęta powinny przebywać w pobliżu malutkich dzieci? Należy obawiać się, że zrobią im krzywdę? To, co zrobił ten szczeniak nie pozostawia wątpliwości!

Często mówi się o tym, że dzieci i zwierzęta mogą wychowywać się razem – posiadanie oddanego przyjaciela od najmłodszych lat bardzo dobrze wpływa na późniejszy rozwój dziecka. Jednak wiele osób uważa, że zwierzęta, zwłaszcza młode nie powinny przebywać w pobliżu niemowląt, ponieważ mogą zrobić im krzywdę. Czy taka jest prawda? Ten szczeniak zrobił coś, co poruszyło wszystkich.

Czy szczeniak może przebywać blisko dziecka?

Szczeniak przez jakiś czas uważnie obserwował niemowlę, które spokojnie spało tuż obok niego. Maluch leżał na kocyku na podłodze, doglądany przez rozczulonych opiekunów, nagrywających uroczy obrazek. Szczeniak i dziecko tworzą razem niezwykle ujmujący widok, wręcz idealny, aby podzielić się nim ze światem! Przez dłuższy czas szczeniak tylko grzecznie siedział i patrzył na śpiące niemowlę. Jednak nagle piesek zrobił coś niespodziewanego!

Niemowlę nawet się nie obudziło

Szczeniak, obserwując śpiącego maluszka sam poczuł się senny! Zmieniał kilkukrotnie położenie na kocyku, szukając odpowiedniego, aby pójść spać. Niespodziewanie wybrał najbardziej szokujące miejsce do spania! Śpiące niemowlę okazało się najwygodniejsze, aby położyć na jego pleckach senny pyszczek! Szczeniak podszedł do maluszka i delikatnie położył na nim łebek, ku zachwytowi wszystkich zebranych wokół. Niemowlę nawet się nie obudziło! Niezwykła delikatność i wyczucie szczeniaka zachwyca! Sam widok niezwykle rozczula! Niemowlę zyskało świetnego przyjaciela, w którego towarzystwie może czuć się bezpieczne. Kto uważa, że zwierzęta pod żadnym pozorem nie powinny przebywać w pobliżu dzieci, powinien zobaczyć ten filmik! Przypływ ciepła w serduszku gwarantowany!

youtube.com, Cute Animals

Warto jednak pamiętać, że każde zwierzę jest inne i nie należy zostawiać malutkiego dziecka samego w jego towarzystwie. Ten szczeniak okazał się najlepszym przyjacielem, jakiego mogłoby mieć niemowlę, jednak nie mamy gwarancji, że inny pies potraktowałby maluszka z takim samym wyczuciem. Kiedy nasze dzieci bawią się ze zwierzakami, pamiętajmy, że należy ich pilnować!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mężczyzna pokazał ostatnie pożegnanie ze swoim ukochanym psem. Łzy lały się po policzku
  2. Pies trafił do schroniska. Przerażony, cały czas przytulał swojego misia
  3. „Gdyby rzeźnie miały szklane ściany nikt nie jadłby mięsa”. Aktywiści walczą o zwierzęta
  4. Obcy kot walił do jego drzwi i błagał o pomoc. Mężczyzna wpuścił go, ale nawet nie sądził, jak się to skończy

Źródło: youtube.com

Redaktorka działu lifestyle na Lelum.pl, a prywatnie matka dwóch kotów. Pisanie od najmłodszych lat było jej pasją, którą nadal starać się rozwijać w miarę możliwości. Uwielbia też gotować, eksperymentując z przepisami. Fanka powieści fantasy i spokojnych jesiennych wieczorów przy kubku herbaty.