Restrykcje związane z pandemią koronawirusa w dalszym ciągu są na najwyższym szczeblu, jednak wiele wskazuje na to, że już wkrótce czekają nas stopniowe luzowania. Mateusz Morawiecki i jego rząd mają już określone plany, jednak w dalszym ciągu nic nie jest oficjalne. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska część usług, ma zostać stopniowo odmrażana w drugiej połowie maja. Chodzi między innymi o branżę gastronomiczną, czy także działalność salonów fryzjerskich zostanie przywrócona? Na razie nieoficjalnie wiadomo, że poluzowania obostrzeń można spodziewać się w połowie maja. Być może zostaną nimi objęci także fryzjerzy. 

Obostrzenia są jednym z narzędzi rządu w walce z pandemią koronawirusa. Mateusz Morawiecki przekonuje, że władza nie chce się spieszyć z podejmowaniem pochopnych decyzji o ich luzowaniu. Wszystko ma się odbywać stopniowo.

Kiedy obostrzenia zostaną poluzowane?

W poniedziałek, 19 kwietnia premier Mateusz Morawiecki pojawił się w Lublinie, gdzie podczas konferencji prasowej odniósł się do luzowania restrykcji, twierdząc, że znajdujemy się w przełomowej chwili. Już 10 maja ma pojawić się możliwość powszechnej rejestracji na szczepienie, a rząd ma w planach zaszczepić wszystkich chętnych do końca sierpnia br.

Jak udało się nieoficjalnie ustalić dziennikarzom Wirtualnej Polski luzowanie obostrzeń ma odbywać się stopniowo, a już w najbliższą środę ma zostać ogłoszona regionalizacja obostrzeń.

 Tym razem planujemy brać pod uwagę nie tylko liczbę chorych oraz zajętych łóżek covidowych, ale również liczbę zaszczepionych mieszkańców danego województwa – cytuje słowa jednego z polityków portal wiadomosci.wp.pl.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

W dalszym ciągu nie ma decyzji dotyczących zniesienia nakazu noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych. W tej kwestii rząd nie ma zamiaru się spieszyć. Jak podaje rozmówca WP maseczki są pewnego rodzaju symbolem pandemii koronawirusa i zniesienie zakazu ich noszenia byłoby równoznaczne z ogłoszeniem zwycięstwa nad nią.

Jak długo będziemy musieli nosić maseczki?

Mateusz Morawiecki nie odnosi się publicznie do możliwego zniesienia nakazu noszenia maseczek ochronnych.

Według nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski politycy są przekonani, że przedwczesne pozbycie się owego nakazu mogłoby przynieść odwrotny efekt do planowanego.

W dodatku mogłoby również zniechęcić ludzi do szczepień. Informator WP jest przekonany, że maseczki w przestrzeniach zamkniętych, gdzie tworzą się skupiska ludzi zostaną jeszcze z nami na długi czas.

Niestety nie ma również oficjalnych informacji dotyczących tego, kiedy maseczki przestaną być konieczne na świeżym powietrzu. Rozmówca portalu twierdzi, że może się to wydarzyć w czerwcu, jednak niczego nie wolno przesądzać.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: 

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Poprzedni artykułNiepozorna 10-groszówka z czasów PRL-u może być warta nawet 20 tysięcy złotych. Chodzi o najrzadszą obiegową monetę minionych czasów
Następny artykułNagły zwrot akcji, dzisiaj rząd ogłosi zmiany. Wiemy, co powiedzą Polakom
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl