Wiele wskazuje na to, że trwający obecnie lockdown nie potrwa jedynie dwa tygodnie. Jak nieoficjalnie podaje portal money.pl, rząd ma już plany na najbliższe dni. Nie są one jednak związane do końca z obostrzeniami, dotyczą między innymi łóżek covidowych. Polacy powinni zapoznać się z przekazywanymi informacjami.

Przed kilkoma dniami premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 27 marca czeka nas zaostrzenie lockdownu. Jak zapowiedział, tak się stało. Obecnie nie funkcjonują już salony fryzjerskie, kosmetyczne, przedszkola oraz żłobki. Polacy mogą spodziewać się kolejnych ograniczeń?

Czy można spodziewać się kolejnych zaostrzeń restrykcji?

Na przeprowadzonej wczoraj, tj. 27 marca konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że jeśli sytuacja związana ze wzrastającą liczbą zakażeń nie ulegnie zmianie, rząd weźmie pod uwagę wprowadzenie kolejnego zaostrzenia obostrzeń:

– Jeżeli chodzi o dalsze obostrzenia, to staramy się wyprzedzać sytuację. Mamy nadzieję, że dynamika spadnie. Jeżeli nie będzie słabła, to będziemy rozważali kolejne obostrzenia – mówił wówczas Adam Niedzielski.

Podobnego zdania jest premier Mateusz Morawiecki. Tymczasem portal money.pl podał nieoficjalne informacje dotyczące planów rządu na najbliższe dni. Obecnie za priorytet władze mają obierać powiększanie liczby łóżek dla pacjentów chorych na koronawirusa. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że resort zdrowia zdaje sobie sprawę, iż łóżek covidowych obecnie jest za mało. Sprawa robi się na tyle poważna, że w wielu regionach polski liczba chorych drastycznie wzrosła, a co za tym idzie, spadła liczba dostępnych łóżek.

Nieoficjalnie: Plany rządu na najbliższe dni

Obecnie w Polsce dostępnych jest 38 tys. łóżek dla pacjentów chorych na koronawirusa, z czego zajętych jest 29 tys. Warto zaznaczyć tutaj, że w niektórych regionach sytuacja jest naprawdę trudna. Jak podaje money.pl, na Mazowszu ma być zajętych 8 na 10 łóżek.

Co więcej, w niektórych placówkach pacjenci mają być podłączani pod urządzenia, które były przeznaczone dla pacjentów z innymi dolegliwościami. Rząd będzie chciał skupić się także na poprawie koordynacji na linii karetki – szpitale, przed którymi mają tworzyć się bardzo długie korki.

Jednak wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach Polacy nie powinni spodziewać się zaostrzenia kolejnych obostrzeń. Ma być to spowodowane tym, iż już wkrótce powinniśmy odczuć pozytywne efekty panujących ograniczeń w postaci mniejszej liczby zakażeń.

Kolejnym z powodów jest fakt, że już niewiele budynków i miejsc użyteczności publicznej zostało do zamknięcia lub ograniczania. Obecnie czynne pozostają mniejsze sklepy i kościoły. Rząd nie wprowadził ograniczeń w przemieszczaniu się, co również w przyszłości nie jest wykluczone. Przypomnijmy, że obecnie obowiązujące obostrzenia mają potrwać do 9 kwietnia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: money.pl

Poprzedni artykuł18-latka przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co zobaczyła po drugiej stronie
Następny artykułPojechali z kamerą do domu Szczeny z „Chłopaków do wzięcia”. Wideo ze spotkania trafiło do sieci
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl