Niepłodność to problem, który spotyka wiele kobiet. Polska aktorka opowiedziała o swoich doświadczeniach z tym związanych. Od wielu lat marzyła o urodzeniu dziecka. – Zrobiłam sobie 500 zastrzyków w brzuch – wyznała w Dzień dobry TVN. 

Aktorka od bardzo długiego czasu chciała zostać matką. Opowiedziała o tym jak wykryta niepłodność pokrzyżowała jej plany. Podjęła dyskusję, aby przełamać tabu towarzyszące problemowi zajścia w ciążę.

Niepłodność dotknęła aktorkę

Iza Miko była gościem weekendowego odcinka Dzień dobry TVN. Aktorka opowiedziała o zmaganiach z niepłodnością. Jej głównym celem była walka z tabu towarzyszące problemowi.

– O tym nikt nie mówi. O niepłodności w ogóle niewiele się mówi, ponieważ ludzie myślą, że to z nimi jest coś nie tak, gdy mają problem z zajściem w ciążęJednym z głównych powodów, który powoduje problemy z zajściem w ciążę jest przede wszystkim stres. – powiedziała aktorka. 

Iza Miko postanowiła walczyć z problemem. Wiedziała, że niepłodność nie musi oznaczać rezygnacji z macierzyństwa.

– Dowiedziałam się, że mój wskaźnik rezerwy jajnikowej to 0,2, czyli już niepłodność. Powiedziano mi, że mogę spróbować zamrozić jajeczka. […] W moim przypadku wymagało to kilku cykli. Ja podjęłam się 6 cykli. Generalnie to było siedem miesięcy mojego życia, zrobiłam sobie 500 zastrzyków w brzuch. To był bardzo ciężki okres w moim życiu. – wyznała.

38-letnia aktorka podzieliła się wtedy z wielbicielami nawet filmikiem z kliniki ginekologicznej na Instagramie. Teraz zachęcała do wykonywania badań AMH. Dzięki nim kobiety mogą określić wskaźnik rezerwy jajnikowej.

iza miko niepłodność
fot. instagram.com/izabellamiko

Kim jest partner Izy Miko?

W zeszłym roku Izabella Miko wyznała, że jeszcze nie znalazła tego jedynego. W rozmowie z portalem Jastrząb Post powiedziała:

– To nasze wyczekiwanie, to nie to, że żeśmy się tak zakochały, to jest ten jedyny i co z tą miłością. To jest nasze ego, bo chcemy wiedzieć, że ta osoba ma obsesję na naszym punkcie i dlaczego ona nie piszę. — zdefiniowała problem kobiet. – Ale to trzeba obserwować w sobie i wiedzieć, że to nie ma nic wspólnego z miłością. Bo ta miłość jak przyjdzie, to będzie ta właściwa osoba, to będzie wszystko łatwe. […] Moja miłość jeszcze nie przyszła.

Aktorka jednak nie chce próżnować i czekać na partnera, żeby podjąć decyzję o swoim macierzyństwie. Już teraz postanowiła zamrozić jajeczka.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

iza miko niepłodność
fot. instagram.com/izabellamiko

Iza Miko opowiedziała o tym, że dotknęła ją niepłodność.

iza miko niepłodność
fot. instagram.com/izabellamiko

Aktorka chce złamać tabu, którym okryta jest niepłodność.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy podczas zakupów. Wciąż najważniejsze jedno kryterium
  2. Maryna z „Janosika” była prawdziwą gwiazdą. Mężczyźni za nią szaleli, co robi dziś piękna aktorka?
  3. Znaki zodiaku i ich najlepsze cechy charakteru. 2 zodiaki wyróżniają się na tle innych
  4. W makijażu i bez. W której wersji wyglądają lepiej? 8 zdjęć, które wywołuje skrajne emocje
  5. Dziecko urosło zbyt duże w brzuchu matki. Podczas porodu lekarze odkryli przerażającą prawdę, zrozumieli to za późno
  6. Mąż usłyszał z krzaków dziwne dźwięki. Zobaczył żonę w pułapce gwałciciela i natychmiast się zemścił
Poprzedni artykuł8-letni chłopczyk musiał szybko dorosnąć. W jego domu działy się dantejskie sceny
Następny artykułWyznanie manikiurzystki: „Mam uraz do otyłych osób. Specjalnie robię im gorsze paznokcie, niż szczupłym”
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.