Trwa festiwal w Sopocie Top of the Top 2021. Wczoraj występował na nim Dawid Kwiatkowski, który otrzymał nagrodę Bursztynowego Słowika. W swoim przemówieniu powiedział kilka szczerych słów o ustawie Lex TVN.

Sopocki festiwal Top of the Top upływa pod znakiem ważnych przemów. Pierwszego dnia podczas koncertu zespołu Lombard artyści apelowali do widzów o solidarność z Białorusią (pisaliśmy o tym tutaj), kolejnego dnia przyszła pora na deklaracje związane z wydarzeniami w kraju.

O statuetkę Bursztynowego Słowika walczyli Arek Kłusowski, Margaret, Michał Szczygieł, Grzegorz Hyży, Viki Gabor, Roksana Węgiel i Dawid Kwiatkowski. Najwięcej głosów widzów otrzymał Dawid Kwiatkowski i to on został nagrodzony kultową, prestiżową nagrodą.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Dawid Kwiatkowski w Sopocie: Bursztynowy Słowik i przemówienie

Dawid Kwiatkowski zaśpiewał na festiwalu piosenkę „Bez ciebie„. Utwór ten promuje najnowszy album artysty. Kiedy prezydent Sopotu Jacek Karnowski wręczał mu statuetkę Bursztynowego Słowika, muzyk miał w oczach łzy wzruszenia.

Po gorących podziękowaniach, kierowanych do widzów, Kwiatkowski powiedział kilka słów o TVN, odnosząc się do osławionej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Podziękowania za nagrodę skierował między innymi do samej stacji, po czym dodał:

– Dziękuje za nagrodę (…) stacji organizującej wyjątkowe dla mnie wydarzenie. Nie dajcie się. Po prostu się nie dajcie!

Kwiatkowski miał sporo odwagi, popierając wprost TVN. Jest w końcu trenerem w „The Voice of Poland Kids„, programie TVP. Pracę w siostrzanych produkcjach tego show stracili nie tak dawno Michał Szpak i Andrzej Piaseczny – właśnie za otwarte głoszenie swoich poglądów, niezgodnych z linią PIS i Jacka Kurskiego.

Dawid Kwiatkowski z Bursztynowym Słowikiem:

Źródło: JastrząbPost

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Joanna Opozda trafiła do szpitala. Wstrząsający komunikat na profilu aktorki