Mimo że Jolanta Kwaśniewska przestała pełnić funkcję pierwszej damy w 2005 roku, do dziś uznawana jest za najlepszą prezydentową w historii. Niewielu wie jednak, gdzie dziś, 16 lat po opuszczeniu Pałacu Prezydenckiego, mieszka małżeństwo Kwaśniewskich.

Gdzie mieszka Jolanta Kwaśniewska?

Była pierwsza dama już w połowie lat 90., podczas pierwszej kampanii swojego męża, uznawana była za ikonę stylu i elegancji. Można by się tym samym spodziewać, że po dekadzie spędzonej w prezydenckich apartamentach, Kwaśniewscy zdecydowali się na równie okazałe wnętrza.

Wbrew pozorom małżeństwo mieszka jednak… w bloku. Mimo że ten położony jest w warszawskim Wilanowie, dzielnicy uznawanej za jedną z najdroższych i najbardziej okazałych części stolicy, budynek nie przypomina wytwornego pałacu. Okazuje się jednak, że to jedna z dwóch nieruchomości byłej pary prezydenckiej.

Jolanta Kwaśniewska wraz z mężem wiele tygodni w roku spędzają bowiem na ukochanych Mazurach, gdzie znajduje się zakupiony przed laty dom. Ten położony jest na 20-hektarowej działce, urządzony został zaś w stylu tradycyjnych mazurskich chat. W środku znalazło się miejsce na pokaźny salon, a także gabinet, dwie sypialnie oraz trzy łazienki.

Dom otoczony jest regularnie pielęgnowanym ogrodem, za działką znajduje się zaś las. Zaledwie kilkaset metrów dzieli też nieruchomość Kwaśniewskich od niezwykle popularnego jeziora Samin.

Spodziewaliście się?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pokazali, jak Wellman wtula się w Prokopa. Ludzie płaczą ze śmiechu przez jeden szczegół
  2. Widzowie oniemieli. Niesłychane, co w „Pytaniu na śniadanie” ujawniła Ela z „Rolnik szuka żony”
  3. Wstrząsający komunikat na profilu Krystyny Jandy. „Straciłam wszelki sens”

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl