Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Niestety, Anna Kalczyńska przekazała bolesne informacje. „Porzućcie złudzenia”
Michał Fitz
Michał Fitz 04.03.2022 18:12

Niestety, Anna Kalczyńska przekazała bolesne informacje. „Porzućcie złudzenia”

Anna Kalczyńska
fot. TRICOLORS/East News

Anna Kalczyńska jest jedną z gwiazd, które bardzo przeżywają wojnę za naszą wschodnią granicą. Od momentu jej wybuchu opublikowała już kilka wpisów dotyczących tej tematyki. Teraz podzieliła się wynikami badań naukowych.

Udostępniła wnioski pracy profesor Tatiany Deriuginy, która przeprowadziła pewien eksperyment społeczny.

Anna Kalczyńska o wojnie

Wspomniana wyżej uczona postanowiła przeprowadzić badanie, w ramach którego wystosowała maile do młodych rosyjskich naukowców, których treść zachęcała ich do zaprotestowania przeciwko wojnie. Niestety, wyniki tego eksperymentu zawiodły wszystkich zwolenników Ukrainy i całe zachodnie społeczeństwo. Większa część adresatów miała bowiem odpisać pani profesor, że nie chce mieszać się w sprawy polityczne.

Anna Kalczyńska jasno stwierdziła, że to bardzo zła wiadomość, bo pokazuje, że na wewnętrzny przewrót w Rosji raczej nie ma co liczyć. Warto jednak podkreślić, że nie musi być to do końca prawda, a wyników tego badania nie powinno się interpretować w kontekście całego społeczeństwa. Od kilku dni w Rosji trwają bowiem liczne manifestacje antywojenne, na które przychodzą setki tysięcy obywateli. Niestety, takie protesty są tłumione przez tamtejsze służby. Szacuje się, że z powodu uczestnictwa w takich zgromadzeniach do aresztów trafiło już kilka tysięcy Rosjan.

Raczej nie powinno się też wyciągać daleko idących wniosków dotyczących konkretnego, politycznego spojrzenia wśród rosyjskiej społeczności naukowej. Na początku wojny uznani uczeni z tego kraju wystosowali do Putina list, w którym podkreślili, że wojna spowoduje, że zachodni koledzy nie będą chcieli z nimi współpracować, co skutecznie wstrzyma rozwój Rosji. Zaapelowali, by prezydent zaprzestał agresji militarnej.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Wielkie oburzenie na wizji w TVP po wpadce gwiazdy. Wybuchła afera
  2. Sylwia Bomba wyjechała ze swoją córką. Gwiazda „Gogglebox” wybrała nieoczekiwany kierunek
  3. Gościni PnŚ nagle wybuchła. „Już nic nie mam do stracenia”. Cichopek i Kurzajewski aż zastygli

Źródło: Pomponik