Niewidomy kot, którym opiekuje się Patrick, wymaga szczególnej opieki. Niepełnosprawne zwierzę jest prawdziwym oczkiem w głowie swojego właściciela. Właśnie dlatego opiekun postanowił sprawić mu niezwykłą niespodziankę. Powinien dostać medal!

Wspomniany czworonóg, Stevie, od lat boryka się z utratą wzroku. Z pozoru banalne czynności stanowią dla niego ogromny problem. Całe szczęście, że ma przy sobie kogoś, kto codziennie stara się zapewnić mu opiekę i komfort. Ta historia wzruszy was do łez! 

Jak zajmować się niepełnosprawnym zwierzęciem? 

Nie da się ukryć, iż chore zwierzę to nie lada wyzwanie dla każdego właściciela. Niepełnosprawność może przybierać różne formy, począwszy od wybrakowanych kończyn lub innych części ciała, a kończąc na pupilach niewidomych lub głuchych. Jak sobie z tym poradzić?

Większość czworonogów, które borykają się ze wspomnianymi wadami, często nie są tego świadome. Z czasem przyzwyczajają się do braku jednej z łap czy problemów ze słuchem. W gestii właściciela leży zapewnienie zwierzakowi odpowiednich warunków, które pozwolą mu na łatwe funkcjonowanie. Trzeba zwracać uwagę na wiele szczegółów, które mogłyby wyrządzić mu krzywdę. Osoba, która decyduje się na przyjęcie pod dach niepełnosprawnego zwierzaka, powinna zaakceptować fakt, iż, oczywiście, różni się od innych przedstawicieli swojego gatunku, jednak to w żadnym stopniu nie czyni go gorszym.

Niewidomy kot otrzymał niezwykłą niespodziankę 

Świetnym przykładem opisanego podejścia jest historia Patricka, który od lat opiekuje się Steviem. Choć pupil nie widzi świata w sposób, w jaki widzą go inne koty, nie stało to na przeszkodzie, by wybrać się na niesamowitą wycieczkę! Patrick kupił kociakowi smyczkę i zabrał go w miejsce, w którym zwierzak mógł zaznać uroków natury. Koniecznie zobaczcie wzruszające wideo! 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bezdomny kot, który był uznany za zbyt brzydkiego do pokochania. Ludzie omijali go na ulicy
  2. Rośliny trujące dla kota. Zobacz, czego nie powinien dotykać twój kot
  3. Gruby kot. Ten egzemplarz waży aż 18,5 kg! [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo:

 

Niewidomy kot
pixabay.com/ Alexas_Fotos

Niepełnosprawne zwierzę to duże wyzwanie dla każdego właściciela. To w jego gestii leży zapewnienie zwierzakowi odpowiednich warunków, w których mółby funkcjonować.

1
2
Poprzedni artykułWedług tygodnika brat Bogumiły Wander zapadł na poważną chorobę. Jest nieodwracalna
Następny artykuł„The Stranger Things” Netflixa to plagiat? Reżyser wysunął poważne oskarżenia
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.