Niewidomy pies Charlie ma dziś jedenaście lat, ale jak na psiego seniora, który przeszedł tak wiele, jego serce zdaje się bić radośniej niż kiedykolwiek! Wszystko za sprawą niecodziennego towarzysza. Jesteście ciekawi, kogo niebiosa zesłały Charliemu?

Niewidomy pies nie ma łatwego życia. Choć zwierzęta te słyną ze znakomitego węchu, nie oznacza to, że wzrok nie jest im potrzebny. Szczególnie gdy przestają widzieć nagle i muszą zaadaptować się do nowych warunków. Taki nieszczęśnik może odnaleźć pomoc w przyjacielu. Poznajcie poruszającą historię Charliego i jego niecodziennego towarzysza!

Niewidomy pies

Charlie nie zawsze był niewidomy. Jego oczy musiały zostać usunięte, ponieważ pies cierpiał na jaskrę. Choć Charlie powoli adaptował się do życia w ciemnościach, to jednak znacznie posmutniał, a po dawnej energii nie było śladu.

Widząc to, jego właściciele wpadli na genialny pomysł, co zrobić, by niewidomy pies odzyskał radość życia. 

Chelsea Stipe i jej mąż postanowili sprowadzić do domu młodszego kolegę dla Charliego. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę!

Państwo Stipe znaleźli przeuroczego szczeniaka imieniem Maverick. Wzięli go do siebie, aby ich niewidomy pies, mimo tak ogromnej straty, nadal mógł cieszyć się życiem. Podobnie jak w świecie ludzi, w świecie psów szczeniak i dojrzały osobnik nie zawsze od razu przypadają sobie do gustu. Na szczęście w przypadku Charliego i Mavericka obeszło się bez początkowych przepychanek i walki o pozycję. Młody zrozumiał, że jest potrzebny staruszkowi, a ten drugi dostał drugie życie!

Młodszy kumpel

Maverick okazał się nad wyraz mądrym szczenięciem. Pojął bowiem, że Charlie wymaga jego pomocy. Postanowił więc, że nie tylko zarazi staruszka szczenięcą beztroską i pasją do zabawy, ale zostanie jego przewodnikiem i opiekunem! Psy są właściwie nierozłączne, a młody w każdej sytuacji stara się być oczami dla swojego druha.

Charlie dawniej nie przepadał za zabawkami. Jednak od kiedy w domu pojawił się Maverick, niewidomy pies wprost je uwielbia! Nie musi udawać, że jest już za stary i zbyt poważny na zabawy i psoty. Wręcz przeciwnie. Wchodzi we wszystko, co wymyśli Maverick. Ich profil na Instagramie pełen jest uroczych i przezabawnych zdjęć. 

Pani Stipe tak mówi o swoim dzielnym i mądrym szczeniaku:

– Wie, że Charlie jest inny. Zawsze stawia przed nim zabawki. Jest bardzo świadomy, że kiedy Charlie zaczyna się poruszać, to najpewniej go szuka. Kiedy idą razem, Maverick dba o to, by Charlie trzymał się szeregu.

Historia ta pokazuje, że kiedy w grę wchodzi prawdziwa przyjaźń, to wiek nie ma znaczenia. Maverick jest doskonałym przykładem na to, jak rozumne potrafią być szczeniaki. W końcu to głównie jego zasługa, że, jak mówią właściciele, gdyby niewidomy pies Charlie miał dzisiaj oczy, na pewno dałoby się w nich dostrzec blask!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

niewidomy pies
instagram.com/charlieandmav

Niewidomy pies Charlie stracił oczy w wyniku jaskry.

niewidomy pies
instagram.com/charlieandmav

Charlie i Maverick szybko się zaprzyjaźnili.

niewidomy pies
instagram.com/charlieandmav

Sprowadzenie Mavericka okazało się strzałem w dziesiątkę!

niewidomy pies
instagram.com/charlieandmav

Charlie i Maverick są nierozłączni.

niewidomy pies
instagram.com/charlieandmav

Maverick to zaskakująco mądry i dojrzały szczeniak. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka zobaczyła, jak pitbull ciągnął po ziemi jej córeczkę. Przeżyła chwilę grozy
  2. York terrier, rasa, którą kochają Polacy. Mały towarzysz życia
  3. Niewidomy pies po operacji zobaczył swoją rodzinę. TO najsłodsze WIDEO świata

źródło: thedodo.com

Poprzedni artykułZnaki zodiaku i prezenty świateczne. Jaką niespodziankę znajdziesz pod choinką?
Następny artykułBalon owinął nitką. Po 24 godzinach stała się z nim niezwykła rzecz