Niewidomy pies, który po poważnej operacji zobaczył swoich ukochanych właścicieli, to najcudowniejsze wideo, jakie dziś zobaczycie. Piesek nie powstrzymać swoich emocji, a nam łzy napływają do oczu za każdym razem, kiedy widzimy wzruszający filmik. 

Wyobraź to sobie- po latach niewidzenia niczego, w końcu odzyskujesz wzrok! Co robisz jako pierwsze? Gdy niewidomy pies Duffy mógł otworzyć oczy, swoje pierwsze kroki skierował ku właścicielowi! Jego emocje i czysta radość sprawią, że łzy dosłownie same płyną po policzku. Słodki Duffy, przed utratą wzroku był psem-ratownikiem, właścicieli postanowili za wszelką cenę go wyleczyć. 

Jak niewidomy pies odzyskał wzrok? 

Duffy to terrier airedale, który do tej pory nie widział zupełnie nic. Rozwinięta cukrzyca zaczęła pogłębiać jego wadę wzroku, a barwy, w których widział świat, oscylowały jedynie wokół bardzo ciemnych i głębokich czerni! Niewidomy pies przed chorobą sprawował funkcję zwierzaka, który ratuje życie innych, dlatego opiekunowie czworonoga musieli zdecydować się na poważną operację, ratującą zdrowie futrzaka. 

Czy operacja pomogła psu? 

Operacja wzroku pomogła psu, a uprawnieni właściciele czworonoga nie wahali się ani chwili, gdy musieli podpisać dokumenty związane z zabiegiem! Skomplikowaną operację zdołali przeprowadzić najlepsi specjaliści z Veterinary Referral Center w Malvern w Pensylwanii.  

14 czerwca 2014 roku na portalu internetowym YouTube.com został zamieszczony film, który dokumentuje cały proces usprawniania wzroku zwierzęcia. Niewidomy pies odzyskujący nie tylko spectrum widzenia, ale także wiarę w człowieka otrzymał aż 30 tysięcy łapek w górę i 15 306 609 wyświetleń! Widać, że ingerencja specjalistów z zakresu medycyny musiała być potrzebna, o czym świadczy radosny uśmiech na pyszczku psa po całej operacji.

Ten piękny wynik pokazuje, że ważne jest dla nas dobro naszych braci mniejszych, a pomaganie jest wpisane w ludzką naturę. Mamy nadzieję, że przykład Duffiego będzie wyznacznikiem dla kolejnych operacji poprawiających wzrok innych zwierząt!

Niewidomy pies- ZOBACZ ZDJĘCIA: 

niewidomy pies
Fot.: screen z Youtube.com 

Niewidomy pies Duffy po operacji wzroku od razu skierował swoje łapki ku właścicielowi!